Ceny transferowe w orzecznictwie. Przegląd trendów w 2022 roku
Zdecydowanie „lepiej jest zapobiegać niż leczyć” i ta zasada obowiązuje również w przypadku sporów sądowych.
Biorąc pod uwagę, że procesy sądowe przeważnie są czasochłonne i wiążą się ze znacznymi nakładami finansowymi, najlepszy proces sądowy to taki, który w ogóle nie ma miejsca.
Podczas szkolenia eksperci MDDP przybliżą wnioski wynikające z orzecznictwa w zakresie sporów z organami podatkowymi w obszarze cen transferowych z 2022 r.
Przedstawią najciekawsze orzeczenia, zarówno korzystne, jak i niekorzystne dla podatników. Zwrócą również uwagę na tendencje w orzecznictwie w 2022 r. w ogólnym ujęciu i pomogą wyciągnąć z prezentowanych orzeczeń wnioski w zakresie tego, jak interpretować przepisy i minimalizować ryzyko podatników w obszarze cen transferowych.
Przedstawią również szereg praktycznych rozwiązań pozwalających na zabezpieczenie się przed ryzykami z zakresu cen transferowych.
Agenda wydarzenia
- Analiza najważniejszych zagadnień poruszanych w wyrokach z zakresu cen transferowych w 2022 r.
- Tendencje w orzecznictwie w 2022 r.
- Podsumowanie jak zminimalizować ryzyko sporów sądowych w obszarze TP.
- Q&A: Dodatkowe pytania i odpowiedzi.
Wydarzenie jest skierowane do:
- osób pracujących w działach podatkowych i finansowych, zajmujących się dokumentowaniem transakcji w zakresie cen transferowych;
- dyrektorów finansowych, managerów ds. podatków, kontrolerów finansowych, głównych księgowych;
- przedstawicieli firm polskich i zagranicznych, w tym grup kapitałowych, w których rozliczenia handlowe z podmiotami powiązanymi są ważnym elementem procesu biznesowego.
Korzyści
- Praktyczne przykłady stosowania i interpretacji przepisów.
- Poznanie obszarów ryzyka z zakresu cen transferowych i sposobów ich minimalizacji
- Możliwość dyskusji i aktywnego zadawania pytań ekspertowi.
- Prezentacja ze spotkania dla wszystkich uczestników.
Wydarzenie na platformie ClickMeeting
Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń i odmowy przyjęcia zgłoszenia, szczególnie w przypadku rejestracji osób reprezentujących podmioty prowadzące działalność konkurencyjną.