Event page

Program Re_Open UK. Wygraj z Brexitem

W 2020 r., UE stworzyła Brexit Adjustment Reserve, fundusz wart €50 miliardów funtów aby pomóc firmom unijnym, które poniosły straty finansowe w obrocie handlowym z Wielką Brytanią na skutek Brexitu. Z tego funduszu trafiło do Polski €150 milionów, z których €117 m jest przeznaczone bezpośrednio na pomoc dla eksporterów. Ogólnopolski program Re-Open UK, którego administratorem jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, jest skierowany do polskich eksporterów, którzy wysyłali swoje towary na rynek brytyjski przed Brexitem, a po jego wprowadzeniu ponieśli straty w obrotach lub zyskach, które można udokumentować.

Program Re_Open UK to jednorazowe wsparcie dla przedsiębiorstw poszkodowanych w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Program jest odpowiedzią na negatywne skutki gospodarcze, jakie brexit wywołał u przedsiębiorców działających na terytorium Polski. Wyjście Wielkiej Brytanii z szeregów państw członkowskich Unii Europejskiej oznacza fundamentalną zmianę dla całej wspólnoty, w tym również dla polskich firm. Podstawą przygotowania i realizacji Programu Re_Open UK jest Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1755 z dnia 6 października 2021 r. ustanawiające pobrexitową rezerwę dostosowawczą. Łączna kwota środków, które zostaną przeznaczone dla przedsiębiorców wynosi 116 597 576 EUR. Za realizację Programu Re_Open UK odpowiedzialna jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., która pełni rolę Podmiotu Zarządzajacego

Jeśli macie Państwo klientów, którzy się zwrócili do was o płatne usługi doradcze, prawnicze czy księgowe w związku z poniesioną stratą związaną z Brexitem, można wnioskować o zwrot tych kosztów dla klienta. Podczas webinarium opowiemy o tym jak to zrobić i na czym polega program Re-Open UK.

Events
2022-07-12, 10:00 am (this event is in the past)

Venue Online
Organiser ŁSSE