Strona wydarzenia

Zmiany w Split Payment

BPCC zaprasza na spotkanie grupy roboczej ds. podatków i reformy finansów na temat mechanizmu podzielonej płatności.

Mechanizm podzielonej płatności, który od 1 listopada 2019r. będzie nie tylko obowiązkowy dla transakcji powyżej 15 tys. PLN, ale również obwarowany sankcjami. Jakie zmiany w zakresie stosowania MPP wprowadziła lipcowa ustawa? Jaki jest aktualny katalog produktów, dla których obowiązuje MPP? Czy środki z rachunku VAT można uwolnić lub użyć na inne płatności? Na co trzeba uważać, przygotowując firmę do wejścia w życie nowych przepisów?

Temat przybliżą doradcy podatkowi KR Group, Renata Organek i Gerard Goliasz.

Program spotkania:

 1. Czym jest Mechanizm Podzielonej Płatności i jak się go stosuje?

 2. Wpływ MPP na ustawę o VAT. Jak zmieniły się procedury?

 3. Wymogi MPP:

  1. Rachunek bankowy w PLN na terenie Polski

  2. Wymogi formalne

 4. Sankcje wynikające z MPP

 5. Solidarna odpowiedzialność

 6. Obciążenie rachunku VAT

 7. Płatności zbiorcze

 8. Uwolnienie środków z rachunku VAT

 9. Przepisy przejściowe

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Organizator zastrzega sobie prawo nieprzyjmowania uczestników z firm konkurencyjnych.

Renata Organek
Doświadczony doradca podatkowy specjalizujący się w podatku od towarów i usług. Zawodowo od lat związana z VAT, pracując zarówno w organach podatkowych jak i firmach doradczych, w tym Wielkiej Czwórce. Obecnie nadzoruje zespoły świadczące usługi w zakresie podatku VAT na rzecz zagranicznych klientów KR Group w Polsce jak i w Rumunii, Czechach i na Węgrzech.

 

 

 

Gerard Goliasz
Doradca podatkowy, ekspert do spraw podatków w KR Group. Specjalizuje się w podatku od towarów i usług, w szczególności w zakresie transakcji międzynarodowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2004-2008 pracował w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Warszawie w wydziale kontroli podatku od towarów i usług. Nim dołączył do KR Group przez lata związany z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w zakresie Funduszy Europejskich.

Policy Groups
2019-09-11, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Siedziba BPCC, Zielna 37, 9 p.
Organizator: BPCC, KR Group

Słowa kluczowe: BPCC, split payment, KR Group

Relacje z wydarzeń w grupie

Podatkowa ewolucja JPK rozpoczęta

Elektroniczne kontrole podatkowe, to nowa rzeczywistość firm. O tym, jak przygotować się do zmian opowiedzieli eksperci podczas konferencji „Perspektywa rozwoju systemu podatkowego i jego wpływ na przedsiębiorstwa w Polsce”, poświęconej Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli o wyborze planu emerytalnego dla swoich pracowników

29 listopada w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie BPCC & Aviva Investors poświęcone ustawie o  pracowniczych planach kapitałowych.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Śniadanie biznesowe – Jednolity Plik Kontrolny

11-go października 2017 roku odbyło się śniadanie biznesowe poświęcone tematyce Jednolitego Pliku Kontrolnego. Współorganizatorami spotkania była Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz firmy Grant Thornton i Sage.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe z Aviva Investors

Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) jest najdłużej konsultowaną legislacją obecnej kadencji.

Szczegóły relacji...

Rewolucja w podatkach od 2019 roku – VAT, CIT oraz schematy podatkowe

22 maja 2019 roku w siedzibie BPCC odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. podatków w formule śniadania podatkowego przeprowadzonego przez doradców podatkowych z Accreo.

Szczegóły relacji...