Strona wydarzenia

Wyjście UK z Unii w kontekście kwestii imigracyjnych

Z dniem 31 grudnia 2020 r. dobiegnie końca tzw. okres przejściowy ustalony w umowie międzynarodowej regulującej warunki zasady wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE.

Dla obywateli Wielkiej Brytanii mieszkających i pracujących w Polsce stale lub okazjonalnie, a także dla ich pracodawców, będzie to moment przełomowy. Od tej pory bowiem do oceny legalności ich pracy i pobytu w Polsce będą miały zastosowanie zupełnie nowe zasady.

Podczas webinarium omówimy te nowe zasady i odpowiemy w szczególności na następujące pytania:

  1. Jakich formalności trzeba będzie dopełnić, aby po 31 grudnia 2020 r. móc kontynuować zatrudnienie obywatela Wielkiej Brytanii w Polsce?

  2. Czy po 31 grudnia 2020 r. do zatrudnienia obywatela Wielkiej Brytanii w Polsce będą potrzebne zezwolenie na pracę i wiza?

  3. Czy i na jakich zasadach po 31 grudnia 2020 r. będzie możliwe czasowe delegowanie obywatela Wielkiej Brytanii do Polski albo odbywanie przez obywatela Wielkiej Brytanii podróży służbowych do Polski?

  4. Jakie działania należy podjąć jeszcze przed 31 grudnia 2020 r., aby lepiej przygotować się do zakończenia okresu przejściowego?

Prelegent:

Tomasz Rogala, radca prawny, starszy prawnik, Zarządzający Zespołem Global Mobility&Immigration w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter | Littler Global

Karolina Kanclerz, radca prawny, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter | Littler Global

Media Partners
2020-10-06, 11:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Webinarium
Organizator: PCS