Strona wydarzenia

Wpływ onboardingu i nowych technologii na efektywność pracowników

BPCC zaprasza na spotkanie połączonych grup roboczych HR i Technologii - REJESTRACJA ZAMKNIĘTA

Zaplanowanie dobrego procesu onboardingowego to nie lada wyzwanie dla każdej organizacji. Warto podejść do tego procesu profesjonalnie, biorąc pod uwagę wykorzystanie nowych technologii. W dobie transformacji cyfrowej pracownicy - zwłaszcza millennialsi i pokolenie Z, dopiero wkraczający na rynek pracy - szukają pracodawcy, który oferuje im innowacyjne rozwiązania na każdym poziomie organizacji.

W firmach, które mają profesjonalny system onboardingu, pełną produktywność w ciągu pierwszego roku osiąga 62% pracowników. W grupie pracowników
bez onboardingu – 17%
  W firmach z onboardingiem, po pierwszym roku pracy w organizacji zostaje 91% pracowników.   Z badań przeprowadzonych w USA wynika, że aż 68% firm, które prowadzą onboarding na najwyższym poziomie robi to za pomocą systemu online.

* Aberdeen (2013). Onboarding 2013: Nowe spojrzenie na nowych pracowników http://v1.aberdeen.com/launch/report/benchmark/8383-RA-strategic-onboarding-talent.asp.

Podczas spotkania Hays przedstawi proces onboardingu od strony employee experience, które będzie punktem wyjścia do dyskusji wśród praktyków HR.

COMPAREX  omówi proces od strony technicznej - jak wykorzystać nowoczesne technologie i zainspirować nimi nowych pracowników.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej dyskusji!

AGENDA

9:30 - 9:45 Wprowadzenie
9:45 - 10:15

 I runda dyskusji: Onboarding jako budowanie employee experience od pierwszego dnia pracy – prowadzi Agnieszka Czarnecka, Manager HR Consultancy, Hays

  • Oczekiwania pracowników – badania i raporty Hays  

  • Jak dogonić potrzeby? – Best practices

  • Skuteczny onboarding jako element budowania wizerunku na rynku

10:15 - 10:45

II runda dyskusji: Nowoczesne narzędzia wspierające pracę HR i proces onboardingowy  - prowadzi Krzysztof Jóźwiak, Technical Account Manager, COMPAREX

  • Grupy Office: prosty i w pełni mierzalny proces onboardingu

  • Trening online dla nowego pracownika: Microsoft Forms platforma do budowania i przeprowadzenia testów on-line

  • Wspólna praca na jednym dokumencie i współdzielenie online w tym samych czasie

  • Planner – czyli kontrolowane planowanie wdrożenia pracownika

  • System urlopowy w Office 365 – jak go prosto zbudować i składać wnioski z aplikacji na smartfonie

 10:45 - 11:15

Runda podsumowująca i przykłady success story

Policy Groups
2019-01-15, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Startberry, ul. Grochowska 306/308, 03-840 Warszawa
Organizator: BPCC, Hays, Comparex

Relacja z wydarzenia

15 stycznia 2019 r. w warszawskim Startberry odbyło się spotkanie połączonych grup ds. nowych technologii i HR poświęcone onboardingowi nowych pracowników i wsparciu tego procesu przez nowe technologie. Spotkanie przygotowane zostało przy wspólpracy z firmamy członkowskimi Hays i COMPAREX.

Szczegóły relacji...

Relacje z wydarzeń w grupie

Pierwsze w tym roku spotkanie grupy roboczej ds. HR pod znakiem Prawa pracy

9 stycznia 2019 roku Michał Prokop, adwokat Roedl & Partner, specjalista w zakresie prawa pracy, poprowadził prezentację i dyskusję dot. aktualnych zmian w prawie pracy, wprowadzonych z początkiem tego roku.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

„Równe traktowanie w zatrudnieniu – zagadnienia praktyczne i aktualne orzecznictwo sądowe”

W dniu 18 lipca 2017r., w siedzibie BPCC, odbyło się szkolenie „Równe traktowanie w zatrudnieniu – zagadnienia praktyczne i aktualne orzecznictwo sądowe” przygotowane przez firmę szkoleniową MF Szkolenia.

Szczegóły relacji...

Jak zwiększenie bezpieczeństwa pracowników może wpłynąć na zyski firmy?

W dniu 25.10.2017 r na spotkaniu organizowanym przez BPCC  pt. „Jak zwiększenie bezpieczeństwa pracowników może wpłynąć na zyski firmy?”, przedstawicielka Gi Group Training, Katarzyna Syrówka zaprezentowała uczestnikom rozwiązanie „Think Safe”, którego zastosowanie w organizacji znacznie wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników oraz sytuację finansową firmy.

Szczegóły relacji...

Zarządzanie zasobami ludzkimi w zakładach produkcyjnych w obliczu malejącej dostępności siły roboczej na rynku pracy

Dnia 14 lutego 2017 r w fabryce CeDo, w oddalonych o 30 km od stolicy Dolnego Śląska Kątach Wrocławskich, Brytyjsko Polska Izba Handlowa zorganizowała spotkanie grupy roboczej ds. produkcji. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z rekrutacją oraz rotacją pracowników fabryk, czyli wyzwania, którym lokalni pracodawcy muszą stawić czoła przy obecnym spadku bezrobocia w Polsce.

Szczegóły relacji...

Migranci w Polsce – rola sektora prywatnego

W środę, 15 marca 2017 r. na spotkaniu grup roboczych BPCC ds. Zarządzania Kadrami i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, które odbyło się w warszawskiej siedzibie Krajowego Biura Międzynarodowej Organizacji ds Spraw Migracji (IOM) podjęliśmy rozmowę o korzyściach, jakie przedsiębiorcy mogą czerpać ze współpracy z IOM oraz podmiotami tworzącymi Krajową Platformę Współpracy na Rzecz Integracji.

Szczegóły relacji...

Wrocław - Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Dnia 3 lutego 2017 roku we wrocławskim hotelu Hilton odbyło się szkolenie pt. ,,Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników”. Spotkanie opierało się na ekspertyzach specjalistów kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds, a patronatem objęła je Brytyjsko Polska Izba Handlowa.

Szczegóły relacji...

Jak zarządzać podróżami służbowymi, aby osiągać największe korzyści?

„Czas pracownika jest drogi, dlatego planując podróże służbowe najlepiej korzystać z TMC (Travel Management Companies)” usłyszeliśmy od Elżbiety Zysnarskiej- przedstawiciela firmy FCm Travel Express podczas ostatniego spotkania Grupy Roboczej ds. Zasobów Ludzkich.

Szczegóły relacji...

Talent i rozwój kadry zarządzającej

Grupa Robocza ds. Zasobów Ludzkich jest niezwykle prężna i aktywna w tym kwartale. Dzień po spotkaniu omawiającym płacę i wydajność, 6 października zespół spotkał się ponownie aby porozmawiać o rynku pracy na szczeblu kierowniczym. 

Szczegóły relacji...