Strona wydarzenia

Warsztaty ,,Zrozumieć zmowę - niedozwolone porozumienia pomiędzy przedsiębiorcami’’

Zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych prawu konkurencji organizowanych przez Kancelarię Prawną SDZLEGAL SCHINDHELM we współpracy z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową.


Tym razem tematem naszego spotkania będą niedozwolone porozumienia pomiędzy przedsiębiorcami.

Dlaczego warto uczestniczyć w naszym spotkaniu?

Jesteśmy coraz bliżej wejścia w życie przepisów wprowadzających osobistą finansową odpowiedzialność menadżerów do wysokości 2.000.000,00 złotych za zawarcie porozumień niedozwolonych na gruncie prawa konkurencji. Faktem staje się także możliwość dochodzenia odszkodowań przez podmioty poszkodowane takimi porozumieniami.

Jak w tej sytuacji zidentyfikować naruszenia prawa konkurencji? Czym tak naprawdę jest zmowa i jak ją rozpoznać? Czy każde spotkanie z konkurentem, wymiana korespondencji mailowej, rozmowa telefoniczna mogą stanowić źródło zmowy bądź innego niedozwolonego porozumienia?

W ramach naszego spotkania chcielibyśmy umożliwić Państwu poznanie „na żywo” sytuacji, które mogą stanowić naruszenie prawa konkurencji. W tym celu przygotowaliśmy scenariusze określonych sytuacji biznesowych, z którymi każdy z nas może się spotkać. Chcielibyśmy abyście to Państwo wspólnie z nami wcielili się w role przedsiębiorców, a następnie odpowiedzieli na pytanie, które elementy zaprezentowanych zachowań nosiły znamiona praktyk niezgodnych z prawem konkurencji. Dzięki temu łatwiej będzie nam zrozumieć zmowę i dowiedzieć się jak uniknąć odpowiedzialności z nią związanej.

Do kogo skierowane jest nasze spotkanie?

Do osób formalnie i faktycznie zarządzających przedsiębiorstwem, a także do menadżerów i wszystkich innych osób podejmujących w przedsiębiorstwie decyzje handlowe i utrzymujących kontakty z kontrahentami lub konkurentami.

Spotkanie poprowadzą:

Tomasz Szarek, Partner w SDZLEGAL SCHINDHELM oraz Jarosław Fidala, Associate w SDZLEGAL SCHINDHELM.

Cena:
100 PLN + 23% VAT od osoby (firmy członkowie BPCC);
130 PLN + 23% VAT od osoby (firmy niezrzeszone w BPCC)

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu prosimy o rejestrację przez formularz elektroniczny dostępny tutaj. Rejestracja możliwa jest także poprzez wysłanie wiadomości zawierającej następujące informacje: imię, nazwisko, stanowisko, email, dane do faktury na adres: poznan@bpcc.org.pl, do dnia 19 sierpnia 2014.

W przypadku rezerwacji miejsca i niemożności przybycia na seminarium wymagamy pisemnego odwołania rezerwacji najpóźniej 48 godzin przed spotkaniem. W przeciwnym razie zostaną Państwo obciążeni pełnym kosztem uczestnictwa.

UWAGA: ze względu na przyjętą formułę spotkania liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

We współpracy z :

Events
2014-08-21, 09:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Regus Andersia Centre, Plac Andersa 7, 61-894 Poznań
Organizator: British Polish Chamber of Commerce