Strona wydarzenia

Transformacja cyfrowa działu finansowego

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa zaprasza na spotkanie połączonych grup Tax&Finance oraz Nowych Technologii.

Transformacja cyfrowa staje się codziennością większości przedsiębiorstw. Nowe technologie znacząco wpływają na sposób funkcjonowania działów finansowych. Stąd w niedalekiej przyszłości funkcja dyrektora finansowego będzie w coraz większym stopniu wymagać zaawansowanych kompetencji cyfrowych, umiejętności współpracy i analizy danych w czasie rzeczywistym. Pod nadzorem CFO będą przeprowadzane inwestycje w nowe technologie oraz innowacyjne rozwiązania, które będą miały na celu np. podwyższenie przychodów, zwiększenie marży bądź poprawienie konkurencyjności firmy.

Podczas spotkania ACCA podzieli się swoimi najnowszymi raportami w zakresie zmiany roli CFO w kontekście nowych wyzwań jakie stawia cyfrowa transformacja organizacji.

COMPAREX wspólnie z CFO Microsoft zaprezentuje technologie, które wpisują się w aktualne wyzwania - są wsparciem w pracy CFO, działów finansowych ale też pracowników całej organizacji. Zaprezentujemy DEMO + praktyczne zastosowania narzędzi.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej dyskusji!

Agenda

9:30 - 9:45 Transformacja cyfrowa działu finansowego
Otwarcie warsztatu - Przedstawiciel BPCC
9:45 - 10:20

I runda dyskusji
Przyszłość bez finansistów czy finansiści bez przyszłości" – prowadzi Marcin Kieszczyński, Marketing Communication Manager, ACCA
nowe wyzwania działów finansowych
nowe technologie wkraczające do świata finansów
umiejętność adaptacji do zmian
transformcja cyfrowa, a etyka.
 

10:20 - 10:50

II runda dyskusji

Bądź liderem zmian. Inspiruj nowymi technologiami. Nowoczesne narzędzia wspierające pracę działów finansowych (DEMO + praktyczne zastosowanie) -  prowadzi: Dominka Świerczyńska CFO Microsoft i Michał Cherek, Cloud Solution Architect COMPAREX
 

10:50 - 11:20

Panel dyskusyjny - prowadzenie: Jakub Wojnarowski - Dyrektor Zarządzający ACCA Polska i Kraje Bałtyckie
Technologia w służbie finansów czy finanse w służbie technologii - Na koniec spotkania w trakcie panelu dyskusyjnego zaproszeni goście, jak również uczestnicy będą mieli okazję podyskutować o wpływie technologii cyfrowych na transformację finansów i związanych z nimi wyzwaniach przyszłości finansów ze szczególnym uwzględnieniem kwestii etycznych i kompetencyjnych.

Członkowie ACCA mogą zaliczyć udział w warsztacie jako 2 punkty CPD

Dla uczestników spotkania przewidziany jest poczęstunek.

Policy Groups
2019-03-20, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Warszawa, Startberry, ul. Grochowska 306/308
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Słowa kluczowe: BPCC, Comparex, ACCA

Relacja z wydarzenia

20 marca członkowie grup Podatków i Reformy Finansów oraz Nowych Technologii spotkali się w Startberry, aby porozmawiać o digitalizacji działów finansowych i przemianach z nią związanych.

Szczegóły relacji...

Relacje z wydarzeń w grupie

Podatkowa ewolucja JPK rozpoczęta

Elektroniczne kontrole podatkowe, to nowa rzeczywistość firm. O tym, jak przygotować się do zmian opowiedzieli eksperci podczas konferencji „Perspektywa rozwoju systemu podatkowego i jego wpływ na przedsiębiorstwa w Polsce”, poświęconej Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli o wyborze planu emerytalnego dla swoich pracowników

29 listopada w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie BPCC & Aviva Investors poświęcone ustawie o  pracowniczych planach kapitałowych.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Śniadanie biznesowe – Jednolity Plik Kontrolny

11-go października 2017 roku odbyło się śniadanie biznesowe poświęcone tematyce Jednolitego Pliku Kontrolnego. Współorganizatorami spotkania była Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz firmy Grant Thornton i Sage.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe z Aviva Investors

Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) jest najdłużej konsultowaną legislacją obecnej kadencji.

Szczegóły relacji...

Rewolucja w podatkach od 2019 roku – VAT, CIT oraz schematy podatkowe

22 maja 2019 roku w siedzibie BPCC odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. podatków w formule śniadania podatkowego przeprowadzonego przez doradców podatkowych z Accreo.

Szczegóły relacji...