Strona wydarzenia

Śniadanie podatkowe: Ulga IP Box

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa i Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza zapraszają na wspólne śniadanie podatkowe dot. ulgi IP Box.

Ulga podatkowa IP Box pojawiła się 1 stycznia 2019 roku, korzystać z niej może każda firma, która chce skomercjalizować swój wynalazek – od oprogramowani komputerowego po patenty. Jednak po prawie roku jej obowiązywania przedsiębiorcy nadal mają wątpliwości, czym IP Box różni się od ulgi B+R i czy można je ze sobą łączyć, a jeśli tak to z jakich dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej.

Jak to dokładnie wygląda i jak przeprowadzić ten proces – członkom BPCC i SPCC opowiedzą eksperci podatkowej firmy doradczej KR Group, Michał Zdyb i Adam Apel.

Agenda:

9:00 Śniadanie i powitanie gości
9:30

Ulga IP Box w szczegółach

  1. Ulga IP Box – podstawowe informacje

  2. Działalność badawczo-rozwojowa a ulga IP Box

  3. Kwalifikowane IP w teorii

  4. Ulga IP Box – podmioty uprawnione

  5. Obliczenie dochodu z kwalifikowanego IP

  6. Sposób dokumentowania na potrzeby ulgi IP Box

11:00-11:30

Pytania od uczestników

Michał Zdyb – Head of Tax Department w KR Group, licencjonowany doradca podatkowy posiadający 15 lat doświadczenia zawodowego zdobytego m.in. w firmach konsultingowych z tzw. Wielkiej Czwórki, w dedykowanych zespołach świadczących usługi doradcze m.in. sektora informatycznego, w tym nowe technologie.  Michał jest autorem ponad stu publikacji podatkowych w prasie fachowej (Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Przegląd Podatkowy, Prawo i Podatki), w tym dwóch książek wydanych przez wydawnictwo Difin. Michał jest doświadczonym trenerem z zakresu prawa podatkowego (przeprowadził ponad 50 szkoleń podatkowych) oraz wykładowcą akademickim (m.in. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Adam Apel – Radca prawny w KR Group specjalizujący się w prawie podatkowym. Adam  posiada 8 letnie doświadczeniem w zakresie doradztwa podatkowego zdobytego w kancelariach prawnych oraz firmach consultingowych, w tym również na rzecz podmiotów z branży New - Tech.  Adam posiada praktyczne doświadczenie we wdrażaniu ulgi B+R. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Policy Groups
2019-12-04, 09:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: HolidayInn Warsaw City Centre, ul. Twarda 52
Organizator: BPCC, SPCC, KR Group

Relacje z wydarzeń w grupie

Podatkowa ewolucja JPK rozpoczęta

Elektroniczne kontrole podatkowe, to nowa rzeczywistość firm. O tym, jak przygotować się do zmian opowiedzieli eksperci podczas konferencji „Perspektywa rozwoju systemu podatkowego i jego wpływ na przedsiębiorstwa w Polsce”, poświęconej Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli o wyborze planu emerytalnego dla swoich pracowników

29 listopada w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie BPCC & Aviva Investors poświęcone ustawie o  pracowniczych planach kapitałowych.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Śniadanie biznesowe – Jednolity Plik Kontrolny

11-go października 2017 roku odbyło się śniadanie biznesowe poświęcone tematyce Jednolitego Pliku Kontrolnego. Współorganizatorami spotkania była Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz firmy Grant Thornton i Sage.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe z Aviva Investors

Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) jest najdłużej konsultowaną legislacją obecnej kadencji.

Szczegóły relacji...

Rewolucja w podatkach od 2019 roku – VAT, CIT oraz schematy podatkowe

22 maja 2019 roku w siedzibie BPCC odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. podatków w formule śniadania podatkowego przeprowadzonego przez doradców podatkowych z Accreo.

Szczegóły relacji...