Strona wydarzenia

Rozwiązywanie sporów w branży nieruchomości

Branża nieruchomości to biznes, w którym każdy konflikt wiąże się z ogromnymi kosztami biznesowymi i finansowymi.

        

Proces sądowy niszczy nie tylko istniejącą relację biznesową, ale i wprowadza element niepewności trwający niejednokrotnie kilka lat, którego obsługa generuje dodatkowe (nieraz nieprzewidywalne) koszty.

Jak temu zapobiec? Jak ograniczyć koszty zawisłego już sporu?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania, w którym zaprezentowane zostaną nowe rozwiązania prawne wprowadzone od 1 stycznia 2016 roku ustawą o wspieraniu polubownych metod rozwiązywania konfliktów. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną narzędzia prawne, które pozwolą na realne oszczędności w firmach oraz zaprezentowane zostanie innowacyjne podejście do konfliktów i sporów gospodarczych w branży nieruchomości.

Spotkanie adresowane jest do:

  • członków zarządów i właścicieli firm,

  • menedżerów odpowiedzialnych za planowanie kosztów i budżety,

  • prawników wewnętrznych przedsiębiorstw branży nieruchomości.

Prowadzący:
Dr Ewelina Stobiecka, radca prawny, mediator, inicjator i koordynator Międzynarodowego Centrum Mediacji oraz partner zarządzający w Taylor Wessing w Warszawie

Partner wspierający:

 

Policy Groups
2016-05-13, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Taylor Wessing Warsaw ul. Mokotowska 1, 10th floor, 00-640 Warszawa
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Słowa kluczowe: branża nieruchomości

Relacje z wydarzeń w grupie

Start-upy i ich rola w rewitalizacji przestrzeni miejskiej

W dniu 28 października br. w warszawskim Teatrze Scena Prezentacje odbyła się wspólna konferencja Grup Roboczych ds. Budownictwa oraz Telekomunikacji, Mediów i Technologii Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej (BPCC). Członkowie BPCC mogli zapoznać się z perspektywami rozwoju Warszawy. Firmy Capital Park i Cushman & Wakefield zorganizowały konferencję w centralnie położonej, dawnej Fabryce Norblina z XIX wieku, która zostanie zrewitalizowana jako obiekt wielofunkcyjny ArtN. Kompleks ArtN stanie się miejscem współpracy pomiędzy start-upami i korporacjami.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Odwrócony podatek VAT w budownictwie

29 sierpnia BPCC w ramach prac Grupy Roboczej ds. podatków i reformy finansów zorganizowało spotkanie „Odwrócony VAT w budownictwie”.

Szczegóły relacji...