Strona wydarzenia

Restrukturyzacja przedsiębiorstw w nowych warunkach legislacyjnych

CEE Consulting Group ma przyjemność zaprosić Państwa na seminarium, którego przedmiotem będzie restrukturyzacja przedsiębiorstw w świetle nowego prawa, obowiązującego od 1 stycznia 2016 roku. Seminarium składać się będzie z wystąpień prelegentów oraz panelu dyskusyjnego. Po zakończeniu części oficjalnej, uprzejmie zapraszamy na poczęstunek oraz networking.

Agenda:

16.00 – 16.20

Restrukturyzacja w świetle nowego prawa: szanse i wyzwania
[Piotr Zimmerman, Zimmerman i Wsplnicy Sp. K.]

 • Najważniejsze zmiany
 • Rola doradcy restrukturyzacyjnego według nowej ustawy
 • Pierwsze doświadczenia
16.20 – 16.40

Jakie przesłanki ekonomiczne przemawiają za podjęciem działań restrukturyzacyjnych w przedsiębiorstwie?
[Bartosz Sierakowski, Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A.]

 • Kiedy można wszcząć proces restrukturyzacji?
 • Jakie są najważniejsze wymogi według nowego prawa z perspektywy zarządzania finansowego w firmie?
 • Plan restrukturyzacji: na co należy zwrócić uwagę?
16.40 – 17.00

Praktyczne spojrzenie na restrukturyzację w świetle nowego prawa
[Mark Preston, Biomed Lublin]

 • Jak wygląda proces restrukturyzacji od środka?
 • Od zgłoszenia wniosku o ochronę do osiągnięcia porozumienia z wierzycielem – jak ten proces wpływa na przedsiębiorstwo?
 • Rola CRO w procesie restrukturyzacji.
17.00 – 17.20

Due dilligence w procesie restrukturyzacji
[Andrew de Roy, CEE Consulting Group Sp. z o.o.]

 • Jaka jest rola due dilligence w procesie restrukturyzacji?
 • Na co w szczególności należy zwrócić uwagę?
 • Jakie są możliwości zbierania informacji oraz ich analizy?
17.20 – 17.50

Panel dyskusyjny

17.50

Poczęstunek oraz networking

Prelegenci:

Andrew de Roy - Założyciel oraz Partner Zarządzający CEE Consulting Group
Z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie Business Intelligence, Andrew uważany jest za jednego z czołowych specjalistów w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. Zanim założył CEECG, zatrudniony był przez grupę Financial Times, jako szef biura Mergermarket w Polsce. Jako specjalista w dziedzinie M & A oraz analizy rynku, zdobył głęboki wgląd w potrzeby przedsiębiorców działających i inwestujących w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. Andrew założył CEECG bazując na swojej wyjątkowej sieci kontaktów w Londynie i na polskim rynku. Następnie nadzorował wiele skomplikowanych operacji, konsekwentnie budując reputację CEECG, jako wiodącego usługodawcy rozwiązań Business Intelligence i usług dochodzeniowych w regionie.    

Piotr Zimmerman - Radca prawny, Starszy Wspólnik kancelarii Zimmerman i Wsplnicy Sp. K
Specjalizuje się w prawie upadłościowym i naprawczym oraz prawie spółek handlowych. Był autorem pytania prawnego do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności art. 172 prawa upadłościowego z 1934 r. z Konstytucją, odpowiedź, na które stała się podstawą do całkowitej zmiany tego uregulowania w nowym prawie upadłościowym i naprawczym. Jest autorem czterech wydań „Komentarza do prawa upadłościowego i naprawczego” oraz jednym z autorów publikacji „Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe. System Prawa Handlowego. Tom 6.” Publikacje mecenasa Piotra Zimmermana ukazują się w prasie specjalistycznej polskiej i międzynarodowej, jest autorem cyklu artykułów dla tygodników Prawo w Firmie oraz Firma i Prawo, a także ekspertem m.in.: Rzeczpospolitej i Dziennika Gazety Prawnej.

Bartosz Sierakowski - Wice prezes Zarządu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. oraz Partner kancelarii Zimmerman i Wspólnicy sp.k.
Specjalizuje się w restrukturyzacji zadłużenia zagrożonych podmio¬tów gospodarczych, ochronie praw wierzycieli, w tym egzekucji przez zarząd przymusowy. Posiada duże doświadczenie szkoleniowo-dydaktyczne. Prelegent na ogólnopolskich konferencjach prawniczych. Prowadzi warsztaty dla przedsiębiorców i instytucji finansowych z zakresu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego i egzekucyjnego. Współautor komentarza praktycznego do Prawa restrukturyzacyjnego. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny prawa restrukturyzacyjnego, upadłościowego i egzekucyjnego. Publikuje m.in. w Monitorze Prawa Bankowego, a także jest ekspertem Dziennika Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej oraz TVN Biznes i Świat.   

Mark Preston - Dyrektor Generalny Westfield Partners oraz CRO Biomed Lublin S.A.
Mark Preston jest doświadczonym menadżerem specjalizującym się w korporacyjnych działaniach naprawczych spółek prawnych. Pracował bezpośrednio dla akcjonariuszy, zarządów oraz wierzycieli zarówno, jako zewnętrzny doradca, jak i CEO lub CRO. Ma doświadczenie branżowe w bankach inwestycyjnych, inwestycjach typu Private Equity, finansowaniu trudnych projektów, prawie upadłościowym i naprawczym. Od lutego br. pełni funkcję CRO w firmie Biomed Lublin, która jako jedna z pierwszych skorzystała z nowej ustawy o restrukturyzacji oraz będzie pierwszym przedsiębiorstwem, które osiągnie porozumienie ze swoimi wierzycielami 10 czerwca br. w ramach nowej ustawy.

Seminarium odbędzie się 7 czerwca, o godz. 16 w Hotelu Polonia Palace (Al. Jerozolimskie 45; 00-692 Warszawa)

Udział w seminarium jest bezpłatny, lecz liczba miejsc jest ograniczona, dlatego uprzejmie prosimy o rejestrację zgłoszeń pod adresem: r.pniewska@ceecg.com.

Media Partners
2016-06-07, 16:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Hotel Polonia Palace, Al. Jerozolimskie 45, 00-692 Warszawa
Organizator: CEE Consulting Group

Słowa kluczowe: restrukturyzacja przedsiębiorstw