Strona wydarzenia

Prawo pracy: co zmienia się na przełomie 2019/2020?

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa zaprasza na spotkanie grupy roboczej ds. HR na temat zmian w zakresie prawa pracy wchodzących na przełomie 2019 i 2020r.  

Serdecznie zapraszamy na śniadanie biznesowe, podczas którego porozmawiamy o najnowszych zmianach w prawie pracy. Bieżący rok obfitował w liczne zmiany przepisów prawa pracy, a w najbliższym czasie przewidywane są kolejne zmiany. Podczas naszego spotkania przybliżymy Państwu te zagadnienia.

W szczególności, podsumujemy zmiany w przepisach prawa pracy, które weszły w życie w 2019 r. oraz omówimy planowane zmiany dotyczące:

  • minimalnego wynagrodzenia w 2020 r.

  • zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS

  • „oZUSowania” umów cywilnoprawnych

  • odpowiedzialności pracodawcy w przypadku zatrudniania osób zalegających z płatnością alimentów

  • kolejnych etapów wprowadzania Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Spotkanie poprowadzą r.pr. Paweł Lasota i r.pr. Adam Nierzwicki z zespołu prawa pracy kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Paweł Lasota jest radcą prawnym w zespole prawa pracy kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland. Specjalizuje się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Jego doświadczenie obejmuje projekty dotyczące nawiązywania i rozwiązywania umów o pracę oraz umów o zakazie konkurencji, a także przygotowanie wewnętrznych regulacji pracowniczych, w tym m.in. regulaminów pracy, wynagradzania, polityk zakładowych i regulaminów zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz programów i planów emerytalnych. Doradza we wszelkich sprawach z zakresu prawa pracy w szczególności związanych ze zwolnieniami grupowymi, obejmującymi m.in. przygotowanie regulaminów zwolnień, zawiadomień do urzędu pracy oraz ustalenie kryteriów doboru do zwolnienia. Reprezentował klientów przed sądami w sprawach z zakresu prawa pracy. Uczestniczył również w badaniach prawnych spółek (due diligence) oraz przygotowaniu dokumentacji na potrzeby transakcji M&A, w tym PE i VC. Współtworzy kancelaryjnego bloga Kodeks w pracy. Jest absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego, prowadzonego przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z University of Florida.

 

Adam Nierzwicki jest radcą prawnym w zespole prawa pracy kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Specjalizuje się w prawie pracy, posiada także doświadczenie w zakresie prawa ubezpieczeń społecznych oraz ochrony danych osobowych. Doradza klientom w zakresie wszystkich aspektów prawa pracy, w szczególności zawierania i rozwiązywania umów o pracę (w tym w ramach procedury zwolnień grupowych), transferu pracowników i pracowniczych aspektów transakcji M&A, czasu pracy oraz zawierania umów o zakazie konkurencji. Reprezentuje pracodawców w sporach sądowych z pracownikami i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Posiada również doświadczenie w obszarze sporządzania wewnętrznych regulacji pracodawcy, w tym dotyczących czasu pracy, przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji, monitoringu pracowników i przetwarzania danych osobowych pracowników. Jest autorem artykułów prasowych z zakresu prawa pracy publikowanych między innymi na łamach dziennika „Rzeczpospolita”, oraz współprowadzi blog Kodekswpracy.pl. Jest absolwentem Centrum Prawa Amerykańskiego, prowadzonego przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z University of Florida. Adam Nierzwicki jest cenionym ekspertem cieszącym się zaufaniem klientów czego potwierdzeniem jest jego obecność w najnowszej odsłonie prestiżowego rankingu prawniczego Legal 500 EMEA.

 

Spotkanie przeznaczone jest dla szefów działów HR  i prawników wewnętrznych przedsiębiorstw i zamknięte dla przedstawicieli kancelarii prawnych.

Policy Groups
2019-12-12, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: BPCC, ul. Zielna 37, Warszawa
Organizator: BPCC, Wierzbowski Eversheds Sutherland

Słowa kluczowe: prawo pracy

Relacje z wydarzeń w grupie

Pierwsze w tym roku spotkanie grupy roboczej ds. HR pod znakiem Prawa pracy

9 stycznia 2019 roku Michał Prokop, adwokat Roedl & Partner, specjalista w zakresie prawa pracy, poprowadził prezentację i dyskusję dot. aktualnych zmian w prawie pracy, wprowadzonych z początkiem tego roku.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

„Równe traktowanie w zatrudnieniu – zagadnienia praktyczne i aktualne orzecznictwo sądowe”

W dniu 18 lipca 2017r., w siedzibie BPCC, odbyło się szkolenie „Równe traktowanie w zatrudnieniu – zagadnienia praktyczne i aktualne orzecznictwo sądowe” przygotowane przez firmę szkoleniową MF Szkolenia.

Szczegóły relacji...

Jak zwiększenie bezpieczeństwa pracowników może wpłynąć na zyski firmy?

W dniu 25.10.2017 r na spotkaniu organizowanym przez BPCC  pt. „Jak zwiększenie bezpieczeństwa pracowników może wpłynąć na zyski firmy?”, przedstawicielka Gi Group Training, Katarzyna Syrówka zaprezentowała uczestnikom rozwiązanie „Think Safe”, którego zastosowanie w organizacji znacznie wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników oraz sytuację finansową firmy.

Szczegóły relacji...

Zarządzanie zasobami ludzkimi w zakładach produkcyjnych w obliczu malejącej dostępności siły roboczej na rynku pracy

Dnia 14 lutego 2017 r w fabryce CeDo, w oddalonych o 30 km od stolicy Dolnego Śląska Kątach Wrocławskich, Brytyjsko Polska Izba Handlowa zorganizowała spotkanie grupy roboczej ds. produkcji. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z rekrutacją oraz rotacją pracowników fabryk, czyli wyzwania, którym lokalni pracodawcy muszą stawić czoła przy obecnym spadku bezrobocia w Polsce.

Szczegóły relacji...

Jak zarządzać podróżami służbowymi, aby osiągać największe korzyści?

„Czas pracownika jest drogi, dlatego planując podróże służbowe najlepiej korzystać z TMC (Travel Management Companies)” usłyszeliśmy od Elżbiety Zysnarskiej- przedstawiciela firmy FCm Travel Express podczas ostatniego spotkania Grupy Roboczej ds. Zasobów Ludzkich.

Szczegóły relacji...

Talent i rozwój kadry zarządzającej

Grupa Robocza ds. Zasobów Ludzkich jest niezwykle prężna i aktywna w tym kwartale. Dzień po spotkaniu omawiającym płacę i wydajność, 6 października zespół spotkał się ponownie aby porozmawiać o rynku pracy na szczeblu kierowniczym. 

Szczegóły relacji...

Jak nie zatrudniać i nie zwalniać pracownika

18 czerwca członkowie grupy roboczej ds. HR spotkali się z r.pr. Pauliną Rudowicz-Jastrzębską z Kancelarii GESSEL, która przybliżyła uczestnikom zasady prawidłowego zawierania i rozwiązywania umów z pracownikami.

Szczegóły relacji...

Aktywność pracowników w mediach społecznościowych

2 października 2019r. w siedzibie BPCC przedstawiciele firm członkowskich BPCC spotkali się, by podyskutować na temat aktywności pracowników w social media. Spotkanie prowadziły ekspertki HAYS i Kancelarii GESSEL.

Szczegóły relacji...

Wpływ onboardingu i nowych technologii na efektywność pracowników

15 stycznia 2019 r. w warszawskim Startberry odbyło się spotkanie połączonych grup ds. nowych technologii i HR poświęcone onboardingowi nowych pracowników i wsparciu tego procesu przez nowe technologie. Spotkanie przygotowane zostało przy wspólpracy z firmamy członkowskimi Hays i COMPAREX.

Szczegóły relacji...

Migranci w Polsce – rola sektora prywatnego

W środę, 15 marca 2017 r. na spotkaniu grup roboczych BPCC ds. Zarządzania Kadrami i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, które odbyło się w warszawskiej siedzibie Krajowego Biura Międzynarodowej Organizacji ds Spraw Migracji (IOM) podjęliśmy rozmowę o korzyściach, jakie przedsiębiorcy mogą czerpać ze współpracy z IOM oraz podmiotami tworzącymi Krajową Platformę Współpracy na Rzecz Integracji.

Szczegóły relacji...

Wrocław - Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Dnia 3 lutego 2017 roku we wrocławskim hotelu Hilton odbyło się szkolenie pt. ,,Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników”. Spotkanie opierało się na ekspertyzach specjalistów kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds, a patronatem objęła je Brytyjsko Polska Izba Handlowa.

Szczegóły relacji...