Strona wydarzenia

Prawne i podatkowe aspekty w delegowaniu pracowników

Czym jest delegowanie pracowników? Czym są minimalne warunki zatrudnienia? Jak do delegowania pracowników odnoszą się przepisy podatkowe? Jakie nowe obowiązki związane z delegowaniem ciążą na pracodawcach od 18 czerwca 2016 roku?

 

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds w czasie szkolenia współorganizowanego z BPCC w ramach prac grypy roboczej ds. zasobów ludzkich.

Agenda

08.45 Rejestracja, kawa, networking
09.10

Powitanie, BPCC

09.15

Delegowanie – informacje ogólne

  • Na czym polega delegowanie pracowników?
  • Jaka jest różnica między delegowaniem a podróżą służbową?
  • Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy delegującym pracownika za granicę?
10.00

Delegowanie a podatki i ubezpieczenie społeczne

  • Na co zwrócić uwagę przy oddelegowaniu od strony podatkowej?
  • Co z ubezpieczeniem społecznym w czasie oddelegowania?
10.45

Przerwa, kawa, networking

11.00

Zmiany w przepisach dotyczących delegowania w ramach świadczenia usług

  • Jakie nowe obowiązki nakłada na pracodawców delegujących ustawa z dnia 10 czerwca 2016 r. o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług?
11.45

Sesja pytań, dyskusja

12.00

Lekki lunch, networking

Prowadzący

Małgorzata Sajkiewicz | Wierzbowski Eversheds
Małgorzata Sajkiewicz jest adwokatem w zespole doradztwa podatkowego. Świadczy usługi na rzecz polskich i zagranicznych klientów, dla których opracowuje i implementuje optymalne podatkowo struktury zbycia i nabycia przedsiębiorstw, akcji i udziałów. Doradza klientom w zakresie prawnie i podatkowo efektywnych struktur i modeli dla prowadzenia działalności. Zajmuje się bieżącą obsługą prawno-podatkową klientów korporacyjnych. Reprezentuje klientów przed organami podatkowymi oraz przed sądami administracyjnymi. Doradza w zakresie podatkowych aspektów wynagradzania kadry zarządzającej i pracowników.

Paweł Lasota | Wierzbowski Eversheds
Paweł Lasota jest radcą prawnym w zespole prawa pracy. Specjalizuje się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Jego doświadczenie obejmuje projekty dotyczące nawiązywania i rozwiązywania umów o pracę oraz umów o zakazie konkurencji, a także przygotowanie wewnętrznych regulacji pracowniczych, w tym m.in. regulaminów pracy, wynagradzania i polityk zakładowych. Uczestniczył również w badaniach prawnych spółek (due diligence).

Policy Groups
2016-10-25, 08:45 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Wierzbowski Eversheds, Warszawa, ul. Jasna 14/16A, 5. piętro
Organizator: BPCC, Wierzbowski Eversheds

Słowa kluczowe: BPCC, Wierzbowski Eversheds, delegacje

Relacja z wydarzenia

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

Relacje z wydarzeń w grupie

Podatkowa ewolucja JPK rozpoczęta

Elektroniczne kontrole podatkowe, to nowa rzeczywistość firm. O tym, jak przygotować się do zmian opowiedzieli eksperci podczas konferencji „Perspektywa rozwoju systemu podatkowego i jego wpływ na przedsiębiorstwa w Polsce”, poświęconej Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli o wyborze planu emerytalnego dla swoich pracowników

29 listopada w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie BPCC & Aviva Investors poświęcone ustawie o  pracowniczych planach kapitałowych.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Śniadanie biznesowe – Jednolity Plik Kontrolny

11-go października 2017 roku odbyło się śniadanie biznesowe poświęcone tematyce Jednolitego Pliku Kontrolnego. Współorganizatorami spotkania była Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz firmy Grant Thornton i Sage.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe z Aviva Investors

Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) jest najdłużej konsultowaną legislacją obecnej kadencji.

Szczegóły relacji...

Rewolucja w podatkach od 2019 roku – VAT, CIT oraz schematy podatkowe

22 maja 2019 roku w siedzibie BPCC odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. podatków w formule śniadania podatkowego przeprowadzonego przez doradców podatkowych z Accreo.

Szczegóły relacji...