Strona wydarzenia

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Czym jest delegowanie pracowników? Czym są minimalne warunki zatrudnienia? Jak do delegowania pracowników odnoszą się przepisy podatkowe? Jakie nowe obowiązki związane z delegowaniem ciążą na pracodawcach od 18 czerwca 2016 roku?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds w czasie szkolenia współorganizowanego z BPCC, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

AGENDA

08.45 Rejestracja | kawa | networking
09.10

Powitanie | BPCC

09.15

Delegowanie – informacje ogólne

  • Na czym polega delegowanie pracowników?
  • Jaka jest różnica między delegowaniem a podróżą służbową?
  • Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy delegującym pracownika za granicę?
10.00

Delegowanie a podatki i ubezpieczenie społeczne

  • Na co zwrócić uwagę przy oddelegowaniu od strony podatkowej?
  • Co z ubezpieczeniem społecznym w czasie oddelegowania?
10.45

Przerwa | kawa | networking

11.05

Zmiany w przepisach dotyczących delegowania w ramach świadczenia usług

  • Jakie nowe obowiązki nakłada na pracodawców delegujących ustawa z dnia 10 czerwca 2016 r. o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług?
11.50

Sesja pytań | dyskusja

PROWADZĄCY
Małgorzata Sajkiewicz | Wierzbowski Eversheds
Małgorzata Sajkiewicz jest adwokatem w zespole doradztwa podatkowego. Świadczy usługi na rzecz polskich i zagranicznych klientów, dla których opracowuje i implementuje optymalne podatkowo struktury zbycia i nabycia przedsiębiorstw, akcji i udziałów. Doradza klientom w zakresie prawnie i podatkowo efektywnych struktur i modeli dla prowadzenia działalności. Zajmuje się bieżącą obsługą prawno-podatkową klientów korporacyjnych. Reprezentuje klientów przed organami podatkowymi oraz przed sądami administracyjnymi. Doradza w zakresie podatkowych aspektów wynagradzania kadry zarządzającej i pracowników.

Paweł Lasota | Wierzbowski Eversheds
Paweł Lasota jest radcą prawnym w zespole prawa pracy. Specjalizuje się w indywidualnym i zbiorowym prawie pracy. Jego doświadczenie obejmuje projekty dotyczące nawiązywania i rozwiązywania umów o pracę oraz umów o zakazie konkurencji, a także przygotowanie wewnętrznych regulacji pracowniczych, w tym m.in. regulaminów pracy, wynagradzania i polityk zakładowych. Uczestniczył również w badaniach prawnych spółek (due diligence).

Policy Groups
2017-02-03, 08:45 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw, ul. Podwale 84, Wrocław
Organizator: BPCC i Wierzbowski Eversheds

Słowa kluczowe: delegacje

Relacja z wydarzenia

Dnia 3 lutego 2017 roku we wrocławskim hotelu Hilton odbyło się szkolenie pt. ,,Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników”. Spotkanie opierało się na ekspertyzach specjalistów kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds, a patronatem objęła je Brytyjsko Polska Izba Handlowa.

Szczegóły relacji...

Relacje z wydarzeń w grupie

Pierwsze w tym roku spotkanie grupy roboczej ds. HR pod znakiem Prawa pracy

9 stycznia 2019 roku Michał Prokop, adwokat Roedl & Partner, specjalista w zakresie prawa pracy, poprowadził prezentację i dyskusję dot. aktualnych zmian w prawie pracy, wprowadzonych z początkiem tego roku.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

„Równe traktowanie w zatrudnieniu – zagadnienia praktyczne i aktualne orzecznictwo sądowe”

W dniu 18 lipca 2017r., w siedzibie BPCC, odbyło się szkolenie „Równe traktowanie w zatrudnieniu – zagadnienia praktyczne i aktualne orzecznictwo sądowe” przygotowane przez firmę szkoleniową MF Szkolenia.

Szczegóły relacji...

Jak zwiększenie bezpieczeństwa pracowników może wpłynąć na zyski firmy?

W dniu 25.10.2017 r na spotkaniu organizowanym przez BPCC  pt. „Jak zwiększenie bezpieczeństwa pracowników może wpłynąć na zyski firmy?”, przedstawicielka Gi Group Training, Katarzyna Syrówka zaprezentowała uczestnikom rozwiązanie „Think Safe”, którego zastosowanie w organizacji znacznie wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników oraz sytuację finansową firmy.

Szczegóły relacji...

Zarządzanie zasobami ludzkimi w zakładach produkcyjnych w obliczu malejącej dostępności siły roboczej na rynku pracy

Dnia 14 lutego 2017 r w fabryce CeDo, w oddalonych o 30 km od stolicy Dolnego Śląska Kątach Wrocławskich, Brytyjsko Polska Izba Handlowa zorganizowała spotkanie grupy roboczej ds. produkcji. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z rekrutacją oraz rotacją pracowników fabryk, czyli wyzwania, którym lokalni pracodawcy muszą stawić czoła przy obecnym spadku bezrobocia w Polsce.

Szczegóły relacji...

Migranci w Polsce – rola sektora prywatnego

W środę, 15 marca 2017 r. na spotkaniu grup roboczych BPCC ds. Zarządzania Kadrami i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, które odbyło się w warszawskiej siedzibie Krajowego Biura Międzynarodowej Organizacji ds Spraw Migracji (IOM) podjęliśmy rozmowę o korzyściach, jakie przedsiębiorcy mogą czerpać ze współpracy z IOM oraz podmiotami tworzącymi Krajową Platformę Współpracy na Rzecz Integracji.

Szczegóły relacji...

Jak zarządzać podróżami służbowymi, aby osiągać największe korzyści?

„Czas pracownika jest drogi, dlatego planując podróże służbowe najlepiej korzystać z TMC (Travel Management Companies)” usłyszeliśmy od Elżbiety Zysnarskiej- przedstawiciela firmy FCm Travel Express podczas ostatniego spotkania Grupy Roboczej ds. Zasobów Ludzkich.

Szczegóły relacji...

Talent i rozwój kadry zarządzającej

Grupa Robocza ds. Zasobów Ludzkich jest niezwykle prężna i aktywna w tym kwartale. Dzień po spotkaniu omawiającym płacę i wydajność, 6 października zespół spotkał się ponownie aby porozmawiać o rynku pracy na szczeblu kierowniczym. 

Szczegóły relacji...

Jak nie zatrudniać i nie zwalniać pracownika

18 czerwca członkowie grupy roboczej ds. HR spotkali się z r.pr. Pauliną Rudowicz-Jastrzębską z Kancelarii GESSEL, która przybliżyła uczestnikom zasady prawidłowego zawierania i rozwiązywania umów z pracownikami.

Szczegóły relacji...

Aktywność pracowników w mediach społecznościowych

2 października 2019r. w siedzibie BPCC przedstawiciele firm członkowskich BPCC spotkali się, by podyskutować na temat aktywności pracowników w social media. Spotkanie prowadziły ekspertki HAYS i Kancelarii GESSEL.

Szczegóły relacji...

Wpływ onboardingu i nowych technologii na efektywność pracowników

15 stycznia 2019 r. w warszawskim Startberry odbyło się spotkanie połączonych grup ds. nowych technologii i HR poświęcone onboardingowi nowych pracowników i wsparciu tego procesu przez nowe technologie. Spotkanie przygotowane zostało przy wspólpracy z firmamy członkowskimi Hays i COMPAREX.

Szczegóły relacji...