Strona wydarzenia

Pracownicze Plany Kapitałowe - czyli o wyborze najlepszego planu emerytalnego dla swoich pracowników

Pracownicze Plany Kapitałowe to jeden z najważniejszych tematów w polskich firmach.

Jako bezpośredni dostawca rozwiązań emerytalnych Aviva Investors Poland TFI S.A pomoże Państwu w prosty sposób przygotować się do tego obowiązku

Mając doświadczenie we wprowadzaniu podobnej reformy w Wielkiej Brytanii chcielibyśmy Państwu przedstawić jak: przygotować harmonogram wdrożenia PPK w firmie, poinformować o najważniejszych datach dla Pracodawców, przygotować obieg dokumentów w firmie, przeprowadzić spotkania informacyjne z pracownikami / przedstawicielami pracowników / związkami zawodowymi, przeszkolić w obsłudze systemu Aviva PPK dla firm oraz wiele innych. To tylko niewielka część obowiązków, jakie stoją przed pracodawcami dla których Pracownicze Plany Kapitałowe będą obowiązkiem już 1 lipca.

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie pt.: „Pracownicze Plany Kapitałowe - czyli o wyborze najlepszego planu emerytalnego dla swoich pracowników”.

Spotkanie i wiedza przekazywana przez praktyków i ekspertów. Pomożemy Państwu kompleksowo na każdym etapie wprowadzania PPK w firmie, aż po administrację związaną z uruchomieniem programu i późniejszą jego obsługą.

Jeśli chcą Państwo być pewni, że wdrażany w firmie program Pracowniczych Planów Kapitałowych  spełnia wszystkie wymogi zapisane w nowej ustawie zapraszamy na drugi cykl naszych spotkań pt.: „Pracownicze Plany Kapitałowe - czyli o wyborze najlepszego planu emerytalnego dla swoich pracowników”.

Agenda spotkania:

  1. System emerytalny w Polsce,

  2. Wielka Brytania wzorem dla polskich PPK,

  3. Podstawowe założenia reformy emerytalnej,

  4. Nowe obowiązki Pracodawców,

  5. Obowiązki administracyjne Pracodawcy podczas tworzenia PPK,

  6. Wdrożenie PPK krok po kroku – jak przygotować harmonogram optymalny dla mojej firmy,

  7. Obowiązki administracyjne Pracodawców w trakcie funkcjonowania,

  8. Wybór usługodawcy – dlaczego PPK z Aviva Investors TFI?,

  9. Narzędzia do obsługi PPK w Firmie - Aplikacja AVIVA PPK dla Pracodawcy / Serwis MOJAAVIVA dla Pracownika.

Panel pytań.
Prowadzący: Joanna Wójcik; Iwona Znamirowska

Policy Groups
2019-03-19, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Q Hotel Plus Katowice ,ul. Wojewódzka 12, 40-026 Katowice
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Słowa kluczowe: BPCC, Aviva

Relacje z wydarzeń w grupie

Podatkowa ewolucja JPK rozpoczęta

Elektroniczne kontrole podatkowe, to nowa rzeczywistość firm. O tym, jak przygotować się do zmian opowiedzieli eksperci podczas konferencji „Perspektywa rozwoju systemu podatkowego i jego wpływ na przedsiębiorstwa w Polsce”, poświęconej Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli o wyborze planu emerytalnego dla swoich pracowników

29 listopada w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie BPCC & Aviva Investors poświęcone ustawie o  pracowniczych planach kapitałowych.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Śniadanie biznesowe – Jednolity Plik Kontrolny

11-go października 2017 roku odbyło się śniadanie biznesowe poświęcone tematyce Jednolitego Pliku Kontrolnego. Współorganizatorami spotkania była Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz firmy Grant Thornton i Sage.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe z Aviva Investors

Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) jest najdłużej konsultowaną legislacją obecnej kadencji.

Szczegóły relacji...

Rewolucja w podatkach od 2019 roku – VAT, CIT oraz schematy podatkowe

22 maja 2019 roku w siedzibie BPCC odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. podatków w formule śniadania podatkowego przeprowadzonego przez doradców podatkowych z Accreo.

Szczegóły relacji...