Strona wydarzenia

Panel dyskusyjny „Automatyzacja procesów – jak szybko i w jakim stopniu zmieni rynek pracy”

Technologia rozwija się w coraz szybszym tempie. Zmiany nią powodowane przekształcają modele biznesowe, wpływają na rynek pracy i gospodarkę, zmieniają całe nasze codzienne życie.

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane opinie i wnioski czołowych ekspertów postępu technicznego by wyłonić szeroką syntezę tego, jak zarysuje się najbliższa przyszłość globalnie oraz na rynku polskim. Czy sztuczna inteligencja i robotyka zrekompensują rosnące braki na rynku pracy spowodowane czynnikami demograficznymi, czy jedynie je pogłębią? Jakie wyzwania stoją przed liderami biznesu i decydentami? Czy prawodawstwo podąży za szybkością zmian? Czy technologia zmieni równowagę konkurencyjności gospodarczej pomiędzy USA, UE i Chinami?

W Polsce szacuje się, że do 2020 roku w wyniku automatyzacji może zniknąć 15.000 miejsc pracy. Niektórzy eksperci uważają, iż jest to dobra wiadomość, gdyż mogą być potrzebni w innych sektorach gospodarki.

Zapraszamy do dyskusji!

Agenda:

9:30 Rejestracja i poranna kawa
10:00 – 10:15

Powitanie i wprowadzenie „Demografia jako czynnik kształtowania rynku pracy”  Michael Dembinski, Główny Doradca BPCC

10:15 – 11:30

Panel dyskusyjny:

Krzysztof Krzysztofiak, Dyrektor, Krakowski Park Technologiczny
Anna Macnar, CEO, HRM Institute
Marek Pitura, Business Line Manager, Future Processing
Tomasz Zalewski, Managing Partner, Wierzbowski Eversheds Sutherland

Moderacja: Michael Dembinski

11:30 – 13:00

Pytania z sali i networking

Wydarzenie prowadzone będzie w języku polskim i jest bezpłatne dla firm zrzeszonych w BPCC oraz gości zaproszonych przez Partnerów spotkania.

Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy do udziału i rejestracji!

Events
2018-09-13, 10:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Krakowski Park Technologiczny, Podole 60
Organizator: BPCC, KPT

Relacja z wydarzenia

Według raportów organizacji takich jak PwC czy Economist Intelligence Unit, algorytmy i roboty przejmą około 30-45% zadań wszystkich istniejących stanowisk pracy, które znikną z rynku do 2030 roku. Jednocześnie Polska (jak  wiele innych zaawansowanych gospodarek na świecie) zmaga się z niżem demograficznym. Czy niedobór sił roboczych spowoduje likwidację miejsc pracy zastąpionych przez technologię? Czy może rynek wyrówna niedobory i spowoduje wzrost w innych obszarach?

Szczegóły relacji...