Strona wydarzenia

Pandemia przyspiesza migrację do chmury

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa we współpracy z Kancelarią Radców Prawnych Konieczny, Wierzbicki zaprasza na webinar Pandemia przyspiesza migrację do chmury.

Przedsiębiorstwa na całym świecie zaczęły masowo korzystać z rozwiązań opartych o chmurę, aby zaspokoić swoje potrzeby infrastrukturalne i zapewnić funkcjonowanie w systemie pracy zdalnej w czasie pandemii.

Migracja do chmury może dotyczyć data centers, ale też np. korzystania z narzędzi do zdalnej komunikacji (komunikatorów internetowych) czy podpisów elektronicznych. Na co należy zwrócić uwagę nawiązując współpracę z dostawcą tego typu rozwiązań? Jak się zabezpieczyć przed utratą lub nieuprawnionym wykorzystaniem naszych zasobów?

Podczas webinaru Michał Czuryło oraz Łukasz Wieczorek, radcowie prawni z kancelarii Konieczny Wierzbicki, specjalizujący się w zagadnieniach IT, poruszą najważniejsze kwestie dotykające praktycznych aspektów prawnych wynikających z korzystania z rozwiązań chmurowych.

Michał Czuryło jest radcą prawnym z ponad 12-letnim doświadczeniem zawodowym zdobywanym w kancelariach prawnych i dużych międzynarodowych grupach kapitałowych. Jego główne obszary specjalizacji to ochrona danych i prywatności, prawo nowych technologii, prawo umów, postępowania administracyjne. Prowadził doradztwo prawne w zakresie złożonych negocjacji i umów, w które zaangażowane były strony z różnych jurysdykcji. Koordynował projekty związane z przygotowaniem do wymogów w zakresie ochrony danych osobowych.

Łukasz Wieczorek jest radcą prawnym i partnerem w kancelarii Konieczny Wierzbicki. Kieruje działem międzynarodowym wspierającym podmioty funkcjonujące na wielu kontynentach. Znaczną część swojej pracy Łukasz Wieczorek poświęca obsłudze kontraktów IT w międzynarodowym środowisku. Ma także doświadczenie w obsłudze klientów z zakresu prawa własności intelektualnej, prawa gospodarczego i handlowego, zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz prawa ochrony konkurencji i konsumentów.

Michał Czuryło i Łukasz Wieczorek są współautorami artykułu określającego trendy w obszarze TMT w Polsce w 2020 roku, opublikowanego na łamach Chambers Global Guides (https://practiceguides.chambers.com/practice-guides/tmt-2020/poland/trends-and-developments).

Spotkanie jest zamknięte dla przedstawicieli kancelarii prawnych.

Events
2020-06-26, 10:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: on-line
Organizator: BPCC, Konieczny Wierzbicki: Kancelaria Radców Prawnych