Strona wydarzenia

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

Seminarium organizowane w ramach grupy roboczej ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa.

Od wprowadzenia nowych regulacji w zakresie opodatkowania VAT usług budowlanych upłynęły zaledwie 3 miesiące, a branża już wskazuje, że przyjęte rozwiązania są niepraktyczne. Brak jasności w wielu kwestiach niesie ze sobą poważne konsekwencje dla firm – dla małych podmiotów to sprawa przetrwania na rynku, dla dużych przedsiębiorstw to problem ograniczenia ryzyka. Brak praktycznej wiedzy, jak odwrócony VAT powinien być stosowany jest wyzwaniem dla wszystkich.

  • Czym właściwie jest odwrotne obciążenie?

  • Jak prawidłowo zidentyfikować kiedy powinien być zastosowany 23% podatek VAT a kiedy odwrócony VAT?

  • Dlaczego tak ważne jest ustalenie kto jest podwykonawcą?

  • Jakie są największe zagrożenia i ryzyka dla firm budowanych?

  • Jak ustrzec się przed błędami, których skutkiem jest nie tylko zapłata podatku i odsetek, ale też sankcje VAT?

Agenda:

  • Najważniejsze zmiany w ustawie o VAT, które weszły z życie 1 stycznia 2017 r.

  • Na czym polega mechanizm odwróconego VAT  

  • Dotychczasowe odpowiedzi i wyjaśnienia Ministerstwa Finansów w sprawie odwróconego VAT

Prowadzący:

Daniel Więckowski – Tax Manager, KR Group. Doradca podatkowy (nr wpisu na listę doradców podatkowych – 11861) specjalizujący się w podatku dochodowym od osób prawnych, podatku od nieruchomości i podatku od towarów i usług. Zdobywał doświadczenia w strukturach organów kontroli skarbowej, gdzie zajmował się m.in. kwestiami dotyczącymi CIT, VAT i akcyzy.

KR Group to niezależna, dynamicznie rozwijająca się grupa księgowo-podatkowa o międzynarodowym zasięgu działająca w Polsce od 2000 r. Od 2016 r. KR Group posiada również oddziały w Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. Portfolio klientów firmy stanowią w szczególności międzynarodowe przedsiębiorstwa.

Policy Groups
2017-04-11, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Siedziba BPCC (ul. Zielna 37, wejście C od strony ul. Bagno, 9 piętro)
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Słowa kluczowe: BPCC

Relacja z wydarzenia

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Relacje z wydarzeń w grupie

Start-upy i ich rola w rewitalizacji przestrzeni miejskiej

W dniu 28 października br. w warszawskim Teatrze Scena Prezentacje odbyła się wspólna konferencja Grup Roboczych ds. Budownictwa oraz Telekomunikacji, Mediów i Technologii Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej (BPCC). Członkowie BPCC mogli zapoznać się z perspektywami rozwoju Warszawy. Firmy Capital Park i Cushman & Wakefield zorganizowały konferencję w centralnie położonej, dawnej Fabryce Norblina z XIX wieku, która zostanie zrewitalizowana jako obiekt wielofunkcyjny ArtN. Kompleks ArtN stanie się miejscem współpracy pomiędzy start-upami i korporacjami.

Szczegóły relacji...

Odwrócony podatek VAT w budownictwie

29 sierpnia BPCC w ramach prac Grupy Roboczej ds. podatków i reformy finansów zorganizowało spotkanie „Odwrócony VAT w budownictwie”.

Szczegóły relacji...