Strona wydarzenia

Od tantiem po diamenty – szerokie zastosowanie technologii Blockchain w biznesie

Większość z nas kojarzy technologię blockchain – lub rozproszonego rejestru - jedynie z kryptowalutami, takimi jak Bitcoin. Jednak jej potencjał jest znacznie większy niż transakcja przelewu.

Wszędzie tam, gdzie są używane rejestry do prowadzenia ewidencji danych, zarówno w transakcjach giełdowych lub nieruchomościowych, jak i przy danych medycznych, transferach praw własności intelektualnej czy w łańcuchu dostaw, technologia blockchain gwarantuje wiarygodność danych i dokonywanych na nich operacji.

Przechowywanie zaszyfrowanych zapisów transakcji w rozproszonej sieci komputerów przy wykorzystaniu technologii blockchain daje pewność, że dana transakcja nie będzie dokonana więcej niż jeden raz (przykładowo nieruchomość nie będzie sprzedana dwóm różnym podmiotom). Konsekwencje korzystania z tej technologii dla firm i rządów na całym świecie będą szeroko odczuwalne w nadchodzących dziesięcioleciach, ale już teraz, na wczesnym etapie jej rozwoju, konieczna jest dyskusja dotycząca problematyki blockchain, tak, aby nie tylko informatycy, ale również liderzy biznesu, mogli zrozumieć płynące z tej technologii korzyści. Technologia ta posiada również potencjał do zmiany sposobu funkcjonowania rynku kapitałowego, a tym samym metod pozyskiwania kapitału przez przedsiębiorców.  

Podczas spotkania połączonych Grup Roboczych ds. Telekomunikacji Mediów i Technologii oraz Podatków i Reformy Finansów zastanowimy się, w jaki sposób firmy powinny podejść do technologii blockchain, podpowiemy, gdzie znajdują się szanse i zagrożenia związane z wczesnym jej wdrożeniem oraz jaką obrać strategię, by nie okazało się, że przeoczyliśmy moment technologicznej rewolucji.

W czasie spotkania omówimy:

  • Potencjalne i realne przykłady zastosowania technologii blockchain

  • Cechy technologii blockchain decydujące o jej potencjale

  • Korzyści z wdrożenia technologii blockchain

  • Zagrożenia – czy każdy sektor chętnie przywita tę technologię oraz ryzyka prawne

  • Jaki jest obecny status regulacyjny ICO (Initial Coin Offerings)

Prowadzenie:

  • Tomasz Zalewski, Partner Zarządzający w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, kierujący praktyką TMT

  • Karolina Marzantowicz, IBM Distinguished Engineer, CEE Chief Technology Officer, IBM Academy of Technology

  • Paweł Dudojc, Senior Consultant w zespole ryzyka regulacyjnego i compliance w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland

Wydarzenie kierujemy do osób podejmujących kluczowe decyzje w firmach.

Spotkanie jest zamknięte dla przedstawicieli innych kancelarii prawnych i firm doradczych. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Policy Groups
2017-12-06, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Wierzbowski Eversheds Sutherland,ul. Jasna 14/16A, Warszawa
Organizator: BPCC, Wierzbowski Eversheds Sutherland

Słowa kluczowe: blockchain

Relacja z wydarzenia

W dniu 6 grudnia 2017 r. kancelaria prawna Wierzbowski Eversheds Sutherland wspólnie z BPCC zorganizowała warsztat pt. „Od tantiem po diamenty – szerokie zastosowanie technologii blockchain w biznesie”.

Szczegóły relacji...

Relacje z wydarzeń w grupie

Podatkowa ewolucja JPK rozpoczęta

Elektroniczne kontrole podatkowe, to nowa rzeczywistość firm. O tym, jak przygotować się do zmian opowiedzieli eksperci podczas konferencji „Perspektywa rozwoju systemu podatkowego i jego wpływ na przedsiębiorstwa w Polsce”, poświęconej Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli o wyborze planu emerytalnego dla swoich pracowników

29 listopada w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie BPCC & Aviva Investors poświęcone ustawie o  pracowniczych planach kapitałowych.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Śniadanie biznesowe – Jednolity Plik Kontrolny

11-go października 2017 roku odbyło się śniadanie biznesowe poświęcone tematyce Jednolitego Pliku Kontrolnego. Współorganizatorami spotkania była Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz firmy Grant Thornton i Sage.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe z Aviva Investors

Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) jest najdłużej konsultowaną legislacją obecnej kadencji.

Szczegóły relacji...

Rewolucja w podatkach od 2019 roku – VAT, CIT oraz schematy podatkowe

22 maja 2019 roku w siedzibie BPCC odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. podatków w formule śniadania podatkowego przeprowadzonego przez doradców podatkowych z Accreo.

Szczegóły relacji...