Strona wydarzenia

Nadchodzące zmiany w ochronie danych osobowych - rozporządzenie unijne z punktu widzenia praktyka

Brytyjsko Polska Izba Handlowa, Omnitec Polska oraz Kancelaria prawna SSW Spaczyński Szczepaniak  Wspólnicy zapraszają na spotkanie.


Już wkrótce wejdą w życie nowe regulacje prawne w zakresie ochrony danych osobowych we wszystkich krajach członkowskich UE. Warto już teraz rozpocząć przygotowania do rewolucyjnych zmian w podejściu do ochrony danych osobowych. Nadchodzące zmiany będą miały ogromny wpływ na realizacje procesów biznesowych we wszystkich obszarach działalności firm, zarówno w relacjach B2B jak i B2C.

Spotkanie pozwoli spojrzeć na zbliżające się zmiany z trzech istotnych perspektyw: nowych wymogów prawa, wdrożenia przepisów w bieżących działaniach operacyjnych w organizacji oraz społecznej odpowiedzialności biznesu - budowaniu relacji z Klientami i kontrahentami w oparciu o budowanie kodeksu dobrych praktyk w tym obszarze.

Zakres merytoryczny spotkania:

  • omówienie najważniejszych nadchodzących zmian w zakresie nowych, europejskich przepisów o ochronie danych osobowych,

  • bezpieczeństwo danych w organizacji - najważniejsze wymogi prawne,

  • sankcje za nieprzestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych,

  • ochrona danych osobowych vs. procesy biznesowe w organizacji (front & back office),

  • społeczna odpowiedzialność biznesu - budowanie relacji z Klientami i Kontrahentami w oparciu o kodeks dobrych praktyk w obszarze danych osobowych

Spotkanie będzie prowadzone w formie wykładu z bieżącym udzielaniem odpowiedzi na zadawane pytania, prezentacją multimedialną oraz wymianą poglądów wynikającą z praktyki związanej z zagadnieniami przetwarzania danych osobowych.

Rejestracja:

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu prosimy o rejestrację poprzez odesłanie na adres wroclaw@bpcc.org.pl imienia, nazwiska, firmy oraz numeru kontaktowego do poniedziałku 19 września 2016.

Prelegenci:

dr Joanna Tomaszewska - Radca prawny, Partner w kancelarii SSW. Joanna specjalizuje się w zagadnieniach prawa ochrony danych osobowych, nowych technologii i komunikacji elektronicznej, prawie mediów, reklamy oraz prawie własności intelektualnej. Posiada duże doświadczenie w pracy dla klientów polskich oraz zagranicznych grup kapitałowych w odniesieniu do projektów realizowanych z zakresu ochrony danych w różnych sektorach gospodarki. Przeprowadza kompleksowe programy compliance z zakresu ochrony danych w grupie spółek, audyty prawne z ochrony danych osobowych pracowników, klientów, ze szczególnym uwzględnieniem weryfikacji przepływów danych w grupie spółek, jak i wewnętrznych procedur i procesów ochrony danych. Prowadzi szereg szkoleń dedykowanych dla przedsiębiorców z zakresu ochrony danych osobowych, w tym funkcjonowania administratora bezpieczeństwa informacji.

Anna Buczynska Borowy - Pełnomocnik ds. Bezpieczeństwa Informacji w firmie Omnitec, Dyrektor Operacyjny odpowiedzialny za procesy front i back office w obszarze zarządzania procesami. Od ponad siedmiu lat pełni funkcje Administratora Bezpieczeństwa Informacji. Przeprowadza audyty, tworzy i wdraża procedury, zarządza zespołem ABI oraz ASI, prowadzi szkolenia w zakresie ochrony danych osobowych dla Kadry Zarządzającej oraz Administratorów Bezpieczeństwa Informacji. Autorka i realizatorka projektu dla dzieci i młodzieży pt. „Chronię swoje dane", którego celem jest podnoszenie świadomości najmłodszych w temacie bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych.

Tomasz Kostecki - Dyrektor operacyjny odpowiedzialny w firmie Omnitec za wdrażanie i zarządzanie bezpieczeństwem teleinformatycznym w procesach operacyjnych w organizacjach. Przeprowadza audyty, tworzy i implementuje rozwiązania optymalizacyjne w procesach i procedurach IT. Wdraża i zarządza rozwiązania wspomagające pracę przedsiębiorstwa. Zarządza zespołem Administratorów Systemów Informatycznych (ASI), współpracuje z Administratorami Bezpieczeństwa Informacji w zakresie związanym z zarządzaniem bezpieczeństwem informacji i przetwarzania danych osobowych.

Events
2016-09-20, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Sala B (Ibiza), IBB Andersia Hotel, Plac Andersa 3, Poznań
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Słowa kluczowe: BPCC, SSW, ochrona danych osobowych, Omnitec

Relacja z wydarzenia

20 września pod patronatem Polsko Brytyjskiej Izby Handlowej odbyła się konferencja pt ,,Nadchodzące zmiany w ochronie danych osobowych – rozporządzenie unijne z punktu widzenia praktyka”.

Szczegóły relacji...