Strona wydarzenia

Koszty eksploatacyjne w budynkach biurowych

Knight Frank oraz oraz Brytyjsko Polska Izba  Handlowa, serdecznie zapraszają na warsztat: Koszty eksploatacyjne w budynkach biurowych.

 

Koszty eksploatacyjne to jeden z rodzajów kosztów ponoszonych przez najemcę, oprócz czynszu i opłat za media, za wynajem biura. Jeszcze 5-7 lat temu stanowiły one mniej niż 20% kosztów całkowitych. W miarę obniżania się wysokości czynszu oraz wzrostu wysokości różnych składowych kosztów eksploatacyjnych, stały się one znaczną częścią wydatków ponoszonych na rzecz właściciela nieruchomości.

Wraz z Dyrektorem Działu Compliance ds. Zarządzania Nieruchomościami Magdaleną Oksańską, ekspertem Knight Frank, wiodącej międzynarodowej firmy doradczej z zakresu nieruchomości komercyjnych, mają Państwo okazję przyjrzeć się tej istotnej pozycji kosztowej i poszukać wspólnie odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.

Firma Knight Frank od ponad 20 lat specjalizuje się w zarządzaniu budynkami biurowymi, dzięki czemu jej specjaliści mają unikalną praktyczną wiedzę i bazę danych, które wykorzystują do prowadzenia analizy kosztów eksploatacyjnych i ich zmian na przestrzeni ostatnich lat. Wyniki tych badań firma publikuje w corocznych raportach, a ponadto swoją wiedzą dzieli się podczas dedykowanych warsztatów.

Udział w warsztacie umożliwi znalezienie odpowiedzi na pytania:

  • Jakie prawa i obowiązki ma najemca w odniesieniu do  kosztów i opłat eksploatacyjnych zgodnie z umową najmu i standardem rynkowym?

  • Czy i jak kontrolować wynajmującego względem kosztów eksploatacyjnych?

  • Co wchodzi w skład kosztów eksploatacyjnych?

  • Co jest faktycznie kosztem eksploatacyjnym a co nie?

  • Jak kształtują się stawki kosztów eksploatacyjnych na rynku polskim w ostatnich latach i co ma na nie największy wpływ?

  • Które koszty mogą wzrosnąć w kolejnych latach?

Prowadząca:
Magdalena Oksańska, Dyrektor Działu Compliance ds. Zarządzania Nieruchomościami, Knight Frank

Academy
2018-05-17, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: BPCC, ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa
Organizator: BPCC, Knight Frank