Strona wydarzenia

Jak szybko i efektywnie wprowadzić Polskę w erę BIM-u?

BPCC i Ambasada Brytyjska w Warszawie zapraszają na konferencję skierowaną do najwyższego szczebla osób zarządzających w budownictwie i infrastrukturze w sektorze publicznym oraz prywatnym.

Celem spotkania jest omówienie brytyjskich doświadczeń w zakresie wdrażania modelowania informacji o budynku (BIM). Na podstawie studiów przypadku dużych projektów infrastrukturalnych i innych inwestycji pokażemy, w jaki sposób obowiązkowe stosowanie BIM przynosi podatnikom w Wielkiej Brytanii korzyści w postaci szybszego dostarczania projektów i niższych kosztów operacyjnych.

Podczas konferencji zostaną również omówione główne bariery utrudniające wdrożenie BIM w Polsce - luki instytucjonalne, regulacyjne i dotyczące umiejętności. Perspektywa przyszłych zmian w unijnej dyrektywie w sprawie zamówień publicznych nakazujących korzystanie z BIM dla wszystkich budynków publicznych i projektów infrastrukturalnych oznacza, że polski rząd na pewnym etapie będzie musiał go przyjąć. Jak to zrobić szybko i skutecznie? Wielka Brytania zna wiele odpowiedzi.

Agenda:

9:30 – 10:00 Rejestracja
10:00 – 10:05

Przesdstawiciel Ambasady - Powitanie

10:05 – 10:20

Prof David Philip, AECOM, były szef grupy roboczej ds. BIM przy rządzie brytyjskim – „BIM & Beyond” – digitalizacja i nowoczesna strategia przemysłowa, perspektywa brytyjska

10:20 – 10:35

Mateusz Nettmann, AECOM – BIM w infrastrukturze – szwedzkie projekty drogowe w stadium vägplan

10:35 – 10:50

Dagmara Ćwiek i Maciej Iwaszko BIM Engineers – BIM w sektorze prywatnym i publicznym – korzyści dla inwestora

10:50 – 11:05

Bartosz Jankowski, MRICS, Rewitech – Implementacja BIM-u w Polsce – bariery regulacyjne i prawne

11:05 – 11:15

Renate Kremer, Aconex – Interoperacyjność – wspólne standardy w BIM

11:15 – 12:15

Panel dyskusyjny – Implementacja BIM w Polsce – bariery instytucjonalne

 

Policy Groups
2018-01-11, 10:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Ambasada Brytyjska, ul. Kawalerii 12, Warszawa
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Słowa kluczowe: BIM

Relacja z wydarzenia

Relacje z wydarzeń w grupie

Start-upy i ich rola w rewitalizacji przestrzeni miejskiej

W dniu 28 października br. w warszawskim Teatrze Scena Prezentacje odbyła się wspólna konferencja Grup Roboczych ds. Budownictwa oraz Telekomunikacji, Mediów i Technologii Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej (BPCC). Członkowie BPCC mogli zapoznać się z perspektywami rozwoju Warszawy. Firmy Capital Park i Cushman & Wakefield zorganizowały konferencję w centralnie położonej, dawnej Fabryce Norblina z XIX wieku, która zostanie zrewitalizowana jako obiekt wielofunkcyjny ArtN. Kompleks ArtN stanie się miejscem współpracy pomiędzy start-upami i korporacjami.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Odwrócony podatek VAT w budownictwie

29 sierpnia BPCC w ramach prac Grupy Roboczej ds. podatków i reformy finansów zorganizowało spotkanie „Odwrócony VAT w budownictwie”.

Szczegóły relacji...