Strona wydarzenia

Jak nie dać się wkręcić w karuzelę VAT?

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o tym, jak nie zostać nieświadomym uczestnikiem tzw. karuzeli podatkowej.

Doradcy podatkowi z kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland przybliżą Państwu kluczowe kwestie związane z tym jakże istotnym dla każdej organizacji tematem.

Spotkanie odbędzie się 6 lipca 2017 r. w godz. 9.00-11.00 w siedzibie BPCC przy ul. Zielnej 37 w Warszawie.

Dlaczego warto wziąć udział?

Jednym z głównych obszarów działania Ministerstwa Finansów jest przeciwdziałanie przestępstwom podatkowym w VAT, w tym zwalczanie oszustw w oparciu o mechanizm tzw. karuzeli VAT. Znamy wiele przypadków, kiedy podatnicy nieświadomie stają się uczestnikami karuzeli podatkowej. Badania potwierdzają, że wystarczy „zmowa” trzech osób w firmie, aby właściciel lub członek zarządu nie zauważył, że firma bierze udział w takim właśnie procederze. Sankcje za takie działania są jednak bardzo dotkliwe, a obrona – jak pokazuje praktyka – bardzo trudna.

W trakcie spotkania doradcy podatkowi z kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland podpowiedzą, jak ustrzec się przed opisanym wyżej ryzykiem.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przede wszystkim członków zarządu odpowiedzialnych za finanse, właścicieli firm, szefów działów finansowo-księgowych, prawników z działów prawnych przedsiębiorstw.

Podczas spotkania powiemy między innymi:  

  • czym jest i jak działa karuzela podatkowa

  • jakie okoliczności i zdarzenia powinny zaalarmować podatnika, gdyż mogą wskazywać, że jest „doproszony” do karuzeli podatkowej

  • o stopniach tzw. „dobrej wiary” i o „należytej staranności”

  • jakie kroki należy podjąć w firmie, aby ustrzec się przed ryzykiem

Zapraszamy!

Zgłoszenia osób reprezentujących inne kancelarie prawne i firmy doradcze będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc.

Prelegentki:

Karolina Stawowska, Tax Partner, Wierzbowski Eversheds Sutherland
Karolina Stawowska jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Kieruje zespołem prawa podatkowego w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. W latach 1997-2010 związana była z Działem Doradztwa Podatkowego PricewaterhouseCoopers, gdzie pracowała w zespole specjalizującym się w obsłudze klientów z sektora markowych produktów konsumpcyjnych, handlu i dystrybucji oraz w zespole fuzji i przejęć. W kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland odpowiedzialna jest za obsługę podatkową transakcji prowadzonych przez fundusze typu private equity i venture capital, restrukturyzacje grup kapitałowych, opracowanie podatkowo efektywnych struktur nabycia i finansowania inwestycji, jak i podatkowo optymalnych sposobów zbycia przedsiębiorstw, akcji i udziałów przez inwestorów korporacyjnych i indywidualnych. Zajmuje się również bieżącą obsługą polskich przedsiębiorstw w zakresie ich działalności podstawowej, jak i inwestycyjnej, z uwzględnieniem tworzenia optymalnych podatkowo struktur prowadzenia działalności poza granicami Polski, jak i optymalizacji podatkowej bieżącej działalności sprzedażowej lub optymalizacji kosztów podatkowych.

Izabela Wiewiórka, Of Counsel, Wierzbowski Eversheds Sutherland
Izabela Wiewiórka jest licencjonowanym doradcą podatkowym zajmującym stanowisko Of Counsel w zespole doradztwa podatkowego kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Jest odpowiedzialna za obsługę transakcji z podmiotami powiązanymi, wsparcie przedsiębiorstw w sporach z władzami skarbowymi, współtworzenie efektywnych struktur i narzędzi raportowania podatkowego, zgodnych z kulturą organizacyjną i systemami ERP klientów oraz wsparcie w raportowaniu struktur Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Zajmuje się również bieżącą obsługą podatkową polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym. W latach 1995-2010 związana była z firmą PricewaterhouseCoopers, gdzie tworzyła i zarządzała zespołami IT based Tax Consulting i Tax Management and Accounting Services. Ma także wieloletnią praktykę w zakresie cen transferowych. Od 1997 roku rozwija produkty z obszaru zarządzania funkcją podatkową. Realizuje projekty określania ram podatkowych dla wdrożeń systemów ERP oraz przeglądy zgodności procesów biznesowych klientów z prawem podatkowym i dobrą praktyką. Posiada bogate doświadczenie w przygotowaniu rozwiązań zgodnych ze strukturami JPK.

Policy Groups
2017-07-06, 09:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: BPCC, ul. Zielna 37, Warszawa
Organizator: BPCC, Wierzbowski Eversheds Sutherland

Słowa kluczowe: BPCC, śniadanie biznesowe, Wierzbowski Eversheds Sutherland

Relacje z wydarzeń w grupie

Podatkowa ewolucja JPK rozpoczęta

Elektroniczne kontrole podatkowe, to nowa rzeczywistość firm. O tym, jak przygotować się do zmian opowiedzieli eksperci podczas konferencji „Perspektywa rozwoju systemu podatkowego i jego wpływ na przedsiębiorstwa w Polsce”, poświęconej Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli o wyborze planu emerytalnego dla swoich pracowników

29 listopada w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie BPCC & Aviva Investors poświęcone ustawie o  pracowniczych planach kapitałowych.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Śniadanie biznesowe – Jednolity Plik Kontrolny

11-go października 2017 roku odbyło się śniadanie biznesowe poświęcone tematyce Jednolitego Pliku Kontrolnego. Współorganizatorami spotkania była Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz firmy Grant Thornton i Sage.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe z Aviva Investors

Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) jest najdłużej konsultowaną legislacją obecnej kadencji.

Szczegóły relacji...

Rewolucja w podatkach od 2019 roku – VAT, CIT oraz schematy podatkowe

22 maja 2019 roku w siedzibie BPCC odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. podatków w formule śniadania podatkowego przeprowadzonego przez doradców podatkowych z Accreo.

Szczegóły relacji...