Strona wydarzenia

Finansowanie sporów sądowych przez podmioty trzecie (ang. Third Party Litigation Funding) – Wprowadzenie

CEE Consulting Group ma przyjemność zaprosić Państwa na konferencję, która przybliży tematykę finansowania sporów sądowych przez podmioty trzecie (ang. Third Party Litigation Funding). Jest to obecnie trend cieszący się coraz większą popularnością na świecie.

Konferencję otworzą 20-minutowe wystąpienia pięciu ekspertów, które będą wprowadzeniem do panelu dyskusyjnego.

ZAGADNIENIA

1. Wprowadzenie do finansowanie sporów sądowych przez podmioty trzecie.

2. Alternatywy finansowania sporów sądowych dla potencjalnego klienta.

3. Przychylne scenariusze dla finansowania sporów sądowych.

4. Egzekwowanie oraz dochodzenie roszczeń.

5. Lokalne realia dotyczące sporów sądowych - perspektywa finansowania.

6. Studia przypadków.

PRELEGENCI

Mick Smith, Partner i Założyciel Calunius Capital
Mick rozpoczął swoją karierę jako radca prawny w kancelarii Freshfields w Londynie oraz Madrycie. Następnie zdobywał doświadczenie w sektorze bankowości inwestycyjnej pracując dla takich firm jak: Chase Manhattan, Credit Agricole Lazard FP oraz Dresdner Kleinwort. W Calunius Capital, Mick jest odpowiedzialny za inicjowanie i egzekucję transakcji, co z reguły sprowadza się do wnikliwej analizy możliwości inwestycyjnych w skomplikowanych, transgranicznych sporach sądowych oraz postępowaniach arbitrażowych w zakresie zarówno prawa zwyczajowego, jak i cywilnego.

James Blick, Dyrektor w TheJudge
James specjalizuje się zarówno w aranżowaniu finansowania dla skomplikowanych oraz o wysokiej wartości sporów sądowych i postępowań arbitrażowych, jak również doradza klientom indywidualnym i kancelariom prawniczym w zakresie potencjalnego finansowania sporów. Jako ceniony specjalista, James jest regularnym prelegentem na konferencjach dotyczących finansowania sporów sądowych oraz współautorem licznych publikacji na ten temat.

Meriam Al-Rashid, Partner w Pinsent Masons
Meriam specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu inwestycyjnym, międzynarodowym prawie publicznym, międzynarodowym arbitrażu handlowym oraz globalnym zarządzaniu ryzykiem inwestycyjnym. Swoje międzynarodowe doświadczenie zdobywała w następujących sektorach: budowniczym, gazowym, naftowym, górniczym oraz turystycznym. Meriam od lat zaangażowana jest w tematykę sporów sądowych oraz postępowań arbitrażowych jako autorka wielu publikacji dotyczących pokrywania kosztów międzynarodowych sporów sądowych przez strony trzecie.

Preston Smith, Dyrektor Zarządzający w CEE Consulting Group
Jako szef działu operacyjnego CEE Consulting Group, Preston nadzorował rozwój firmy poszerzając zasięg geograficzny jej działalności do ponad 20 krajów. Jego obszerne doświadczenie uwzględnia pracę przy najgłośniejszych sprawach dochodzeniowych w regionie. Preston został doceniony jako dziennikarz śledczy w Polsce, kolejno zyskując uznanie zarówno w Europie Centralnej, jak i za granicą za swoje artykuły na temat działalności mafijnych i prania brudnych pieniędzy.

Dariusz Szcześniak, Dyrektor Zarządzający w DeBenedetti Majewski Szcześniak (DMS)
Dariusz specjalizuje się postępowaniach administracyjnych oraz postępowaniach sądowych związanych z działalnością spółek kapitałowych, w szczególności w sporach korporacyjnych. Spory w zakresie prawa gospodarczego stanowią główną część jego praktyki. Dariusz reprezentuje zarówno przedsiębiorstwa, jak i ich akcjonariuszy w postępowaniach dotyczących ochrony praw akcjonariuszy. Ponadto, Dariusz występuje przed sądem w obronie interesów klientów w sporach z byłymi członkami zarządu odnośnie szkody na skutek niewypłacalności.

Konferencja będzie poprowadzona w języku angielskim oraz odbędzie się 21 maja 2015 w Hotelu Marriott (Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa) o godzinie 16.

Po panelu dyskusyjnym serdecznie zapraszamy na poczęstunek. Udział jest bezpłatny, jednakże uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.

W celu rejestracji, prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: r.pniewska@ceecg.com.

Media Partners
2015-05-21, 16:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Hotel Marriott (Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa
Organizator: CEE Consulting Group