Strona wydarzenia

Wymiana handlowa z Wielką Brytania wobec Brexitu

Według obecnie obowiązujących ustaleń 29 marca 2019r. jest Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Mimo pojawiających się propozycji uregulowania procesu wyjścia wciąż niepewny jest finalny kształt Brexitu: deal, no deal, drugie referendum, zmiana daty? Niepewność odbija się nie tylko na obywatelach Wielkiej Brytanii, ale również na polskich firmach, które prowadzą działalność handlową z Wyspami.

Pod znakiem zapytania stoi logistyka: dostawy drogą lądową zostaną utrudnione, dlatego brytyjscy kupcy zwiększają wolumeny teraz, a na okres po Brexicie patrzą z niepokojem. Kurs funta również jest bardzo czuły na doniesienia o zasadach wyjścia Wielkiej Brytanii i szacunki scenariusza no deal – jakie działania podejmować, żeby nie stracić, gdy kontrahent płaci nam w funtach?

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa zaprasza na spotkanie z ekspertami, podczas którego będzie okazja do dyskusji na temat głównych wyzwań dla eksporterów, istotnych niezależnie od tego, jak i kiedy brexit dojdzie do skutku: możliwych utrudnień dla przedsiębiorców w związku ze zmianą regulacji, zabezpieczenia biznesu w okresie szalejącego kursu funta oraz logistyki w handlu z Wielką Brytanią przed Brexitem i po nim.

Program spotkania:

9:30 - 9:45 Przywitanie gości, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa
9:45-10:05

Jak zmieni się rzeczywistość prowadzenia biznesu z Wielką Brytanią po 29 marca 2019r.? - Krzysztof Trepczyński, Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

10:05-10:25

Ryzyko kursowe wobec Brexit - Jakub Makurat, ekspert firmy Ebury

10:25-10:45

Logistyka z Polski do Wielkiej Brytanii - Krzysztof Łukoszyk, ekspert firmy Raben Logistics Polska

10:45-11:30

Panel z udziałem ekspertów, moderator - Michael Dembiński, Główny Doradca, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa

11:30-12:00

Czas na indywidualne rozmowy

Grupa docelowa:
Polscy przedsiębiorcy prowadzący działalność biznesową z partnerami z UK.

Events
2019-02-13, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Hotel Regent, ul. Belwederska 23, Sala Koral
Organizator: BPCC, Ebury, Raben

Słowa kluczowe: brexit