Strona wydarzenia

Działalność spółek kapitałowych w czasie pandemii - o czym powinien pamiętać zarząd?

Kancelaria prawna Eversheds Sutherland Wierzbowski zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu webinariów, podczas których poruszane są problemy, które w aktualnej sytuacji zagrożenia epidemicznego są dla przedsiębiorców największym wzywaniem.

Już 1 kwietnia o godz. 11.00 prawnicy kancelarii Eversheds Sutherland Wierzbowski podczas webinarium organizowanego wspólnie z BPCC opowiedzą, w jaki sposób zorganizować działalność spółki w aktualnej rzeczywistości. Przypomną, o jakich bieżących obowiązkach powinni pamiętać członkowie zarządu spółki i na co powinni uważać, aby w przyszłości nie ponosić negatywnych konsekwencji działań podjętych w nadzwyczajnych warunkach.

Prawnicy omówią, w jaki sposób w czasie pandemii realizować codzienne obowiązki przedsiębiorców w zakresie zgromadzeń wspólników, czy też jak kształtuje się sytuacja związana z wypełnianiem ustawowych obowiązków. Krótko mówiąc, dowiedzą się Państwo, jak działać alternatywnie w stosunku do oswojonej dotychczas ścieżki.

Program    

1. Bieżące obowiązki zarządu spółek kapitałowych
•    podejmowanie decyzji przez zarząd
•  decyzje wymagające zgody zgromadzenia wspólników/walnego zgromadzenia – jak zwołać zgromadzenie wspólników/walne zgromadzenie
•    Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych
•    Krajowy Rejestr Sądowy – aktualizacja wpisów

2. Odpowiedzialność osobista członków zarządu - czyli o czym należy pamiętać podejmując decyzji dotyczące działalności spółki
•    odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną spółce
•    odpowiedzialność za zobowiązania spółki

Prowadzący
•    Małgorzata Deruś, prawnik w zespole doradztwa korporacyjnego i M&A
•    Kamil Ciodyk, prawnik w zespole doradztwa korporacyjnego i M&A
•    Piotr Nowacki, prawnik w zespole doradztwa korporacyjnego i M&A
•    Waldemar Oryński, prawnik w zespole doradztwa korporacyjnego i M&A

Link do rejestracji>>

O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Link do webinarium zostanie przesłany zarejestrowanym dzień przed wydarzeniem. Webinarium jest bezpłatne. Spotkanie kierowane jest do członków zarządu / przedstawicieli działów prawnych przedsiębiorstw.

Informacje o wszystkich organizowanych przez kancelarię webinariach można znaleźć na stronie kancelarii w zakładce Wydarzenia.

Eversheds Sutherland Wierzbowski zachęca również do zapoznania się z ostatnimi Publikacjami poświęconymi wzywaniom, jakim dla przedsiębiorców jest aktualna sytuacja.

Events
2020-04-01, 11:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Webinarium
Organizator: Eversheds Sutherland