Strona wydarzenia

Brytyjsko-polskie forum IT

Miejsce Polski w globalnym łańcuchu wartości IT.

DLACZEGO FIRMY Z POLSKI?

Polska szybko zdobywa światową renomę miejsca, gdzie realizowane są usługi z zakresu nowych technologii o najwyższej jakości. Co roku uczelnie techniczne opuszcza duża grupa absolwentów o wysokich kompetencjach w naukach ścisłych i analitycznych. Korporacje z całego świata zdecydowały się na założenie swoich centrów usług IT w Polsce. Centra te dostarczają im znakomite wyniki. Lecz Polska może poszczycić się także wieloma własnymi firmami IT, od największych poprzez średnie, aż po imponująco szybko rozwijające się start-upy.

Wydarzenie ma na celu podkreślenie korzyści jakie może przynieść współpraca z firmami z Polski w obszarze IT. Prelegenci z firm brytyjskich działających w Polsce w dziedzinie nowych technologii wyjaśnią dlaczego wybrali tę lokalizację, natomiast firmy z Polski zaprezentują wybrane duże projekty, jakie zarealizowały dla firm z Wielkiej Brytanii, w takich sektorach jak sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość, opieka zdrowotna, inteligentne miasta, obrazowanie, gry, FinTech oraz ubezpieczenia.

Oprócz dostarczenia brytyjskim nabywcom głębokiego wglądu w zalety zlecania problemów IT do firm w Polsce, wydarzenie będzie znakomitą okazją do osobistego spotkania z osobami zarządzającymi firmami z obszaru IT w Polsce i wybrania drogi dalszej współpracy – czy poprzez bezpośrednią inwestycję w Polsce czy poprzez zlecenie do renomowanej polskiej firmy posiadającej bogate portfolio zrealizowanych już projektów dla brytyjskich korporacji.

Wydarzenie ma ułatwić kontakty pomiędzy brytyjskimi i polskimi firmami oraz usprawnić dobór właściwych partnerów po stronie kupującej i realizującej.

Agenda:

12:15 - 13:00 Rejestracja, poczęstunek, networking
13:00 - 13:10

Uroczyste powitanie  – Jego Ekscelencja Arkady Rzegocki, Ambasador Polski

13:10 - 14:25

Panel dyskusyjny  1 – Zdobyta wiedza – co już wiemy. Kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem centrów doskonałości  “nearshore”. Na podstawie brytyjskich centrów usług IT posiadających działalność w Polsce. Prelegencji z Hargreaves Lansdown i Sage.

14:25 - 14:55

Przerwa networkingowa

14:55 - 16:10

Panel dyskusyjny  2 – W drodze do doskonałości - jak nie popełniać błędów. Jak  ustanowić  model dobrze funkcjonującej współpracy partnerskiej na zasadach win-win z polską firmą outsourcingową zapewniającą zyski obu stronom . Jakie są najczęstsze niedopatrzenia z punktu widzenia zakupowca i firmy realizaującej usługę? Jak mierzyć i motywować wydajność wykraczając poza standardową umowę świadczenia usług SLA. Panel z udziałem zakupowców i firm z Polski, m.in. Future Processing, SoftwareHut (Order of Code).

16:10 - 17:25

Panel dyskusyjny 3 – Czy innowację można zlecić na zewnątrz? Czy outsourcing usług może być czymś więcej niż tylko powiększeniem zespołu? Czy można wykorzystać wiedzę swoich partnerów do budowania nowych produktów lub modeli biznesowych?  Czy Polska może stać się źródłem inspiracji dla brytyjskich firm w obszaru nowych technologii?

17:25 - 19:30

Czas na spotkania bezpośrednie w formie networkingowej.  Każda firma będzie miała ok. pół minuty na przedstawienie siebie i sprecyzowanie jakich kontrahentów poszukuje do wszystkich uczestników. Następnie będzie kontynuować rozmowy z wybranymi przez siebie odbiorcami. Zakończeniem wieczoru jest kolacja bufetowa.

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla firm członkowskich BPCC.
Językiem wydarzenia jest angielski.

Firmy polskie, w celu dokonania rejestracji, prosimy o kontakt z: Urszula Kwaśniewska, Dyrektor Regionalny BPCC, tel. (48) 660 761 961, urszula.kwasniewska@bpcc.org.pl

Kontakt i rejestracja dla firm brytyjskich: Michael Dembinski, Główny Doradca BPCC, tel. (48) 660 761 500, michael.dembinski@bpcc.org.pl

Media Partners
2018-11-20, 13:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Ambasada Polska, 47 Portland Place, London W1
Organizator: Polish Investment & Trade Agency

Relacja z wydarzenia