Strona wydarzenia

Aktualne zmiany podatkowe – VAT, PIT, CIT, MDR

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa wraz z firmą Accreo zaprasza na spotkanie grupy roboczej ds. podatków i reformy finansów.

Przy porannej kawie chcielibyśmy porozmawiać o kolejnych bardzo ważnych zmianach w systemie podatkowym. Spotkanie poprowadzą licencjonowani doradcy podatkowi z wieloletnim doświadczeniem którzy przeprowadzą szkolenie na temat wybranych zagadnień, które obecnie są najbardziej interesujące z perspektywy średnich i dużych przedsiębiorców w zakresie podatków dochodowych oraz nowych obowiązków raportowania.

Podczas spotkania omówimy następujące zagadnienia:

  1. Planowane zmiany w VAT – nowa matryca, instytucja przedstawiciela a Brexit

  2. Rewolucyjne zmiany w CIT i PIT od 2019 roku – obniżka stawki CIT do 9%, nowe zasady poboru WHT, limit w odliczaniu kosztów leasingu i in.

  3. Nowy obowiązek raportowania MDR – co to oznacza dla mojej firmy? Co jeśli polska spółka nie przekracza progu przychodu 10 mln, ale jest powiązana z podmiotem z grupy, który go przekracza?

Spotkanie  poprowadzą eksperci Accreo.:

  • Michał Roszkowski, Partner, Doradca Podatkowy i Radca Prawny

  • Urszula Płusa-Szpadzik – Manager, Doradca podatkowy

  • Ewa Guerri – Project Manager, Doradca podatkowy

Będzie nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem i w swobodnej atmosferze przekazać wiedzę i facylitować dyskusję na tematy podatkowe.

Organizator zastrzega sobie prawo nieprzyjmowania zgłoszeń od firm konkurencyjnych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Policy Groups
2019-05-22, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: BPCC, ul. Zielna 37, 9 p.
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Relacja z wydarzenia

22 maja 2019 roku w siedzibie BPCC odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. podatków w formule śniadania podatkowego przeprowadzonego przez doradców podatkowych z Accreo.

Szczegóły relacji...

Relacje z wydarzeń w grupie

Podatkowa ewolucja JPK rozpoczęta

Elektroniczne kontrole podatkowe, to nowa rzeczywistość firm. O tym, jak przygotować się do zmian opowiedzieli eksperci podczas konferencji „Perspektywa rozwoju systemu podatkowego i jego wpływ na przedsiębiorstwa w Polsce”, poświęconej Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli o wyborze planu emerytalnego dla swoich pracowników

29 listopada w Poznaniu, odbyło się kolejne spotkanie BPCC & Aviva Investors poświęcone ustawie o  pracowniczych planach kapitałowych.

Szczegóły relacji...

Dlaczego warto inwestować w charytatywność

Szkolenie  zorganizowane w dniu 27.09. 2016 przez MF Szkolenia "Dlaczego warto inwestować w charytatywność”; okazało się ważnym wydarzeniem dla przybyłych członków BPCC.

Szczegóły relacji...

Prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników

Na spotkaniu grupy roboczej BPCC ds. zarządzania kadrami, które odbyło się w Warszawie we wtorek, 25 października 2016 r., eksperci kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds przybliżyli uczestnikom prawne i podatkowe aspekty delegowania pracowników.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...

Śniadanie biznesowe – Jednolity Plik Kontrolny

11-go października 2017 roku odbyło się śniadanie biznesowe poświęcone tematyce Jednolitego Pliku Kontrolnego. Współorganizatorami spotkania była Brytyjsko-Polska Izba Handlowa oraz firmy Grant Thornton i Sage.

Szczegóły relacji...

Pracownicze Plany Kapitałowe z Aviva Investors

Projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) jest najdłużej konsultowaną legislacją obecnej kadencji.

Szczegóły relacji...