Strona wydarzenia

„Akademia Eksportera” - skorzystaj z wiedzy i doświadczeń praktyków rynku brytyjskiego

Brytyjsko Polska Izba Handlowa (BPCC) oraz Bank Pekao S.A. we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu zapraszają na spotkanie.

Przez ostatnie 27 lat polski sukces gospodarczy zawdzięcza swoje istnienie przedsiębiorcom, którzy utworzyli silny Mittelstand, oparty na produkcji i eksporcie. Wiele tysięcy polskich średnich i dużych przedsiębiorstw rozwinęło się oraz zostało umiędzynarodowionych. Najlepsze z nich konkurują obecnie na rynku światowym. Prywatni, krajowi liderzy reprezentują branże takie jak: spożywcza, meblarska, budowlana, informatyczna, chemiczna, kosmetyczna oraz produkcyjna. Firmy te są obecne również w Małopolsce.

Przeciętny wiek polskiego przedsiębiorcy to 58 lat. Moment przejścia na emeryturę oraz sukcesja przedsiębiorstw stają się istotną i poważną kwestią dla polskiej gospodarki. Pierwsze pokolenie przedsiębiorców, które zakładało swoje firmy po transformacji z epoki komunizmu do demokracji rozważa przyszłość swoich biznesów. Dla wielu, następcami w kierowaniu  przedsiębiorstwami są członkowie rodziny, inni decydują się na przekazanie udziałów, a pozostali prowadzą rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Wielu liderów biznesu, którzy czują się dziś dumni ze swoich osiągnięć musiało stawić czoła wielu trudnościom. Wielu potentatów swój sukces zawdzięcza intuicji, ciężkiej pracy, konsekwencji w realizacji wizji, instynktowi oraz szczęściu. Inwestorzy szacujący wartość przejmowanych przedsiębiorstw biorą pod uwagę ich roczną wartość sprzedaży, strukturę zarządzania oraz perspektywy ich funkcjonowania po ustąpieniu założycieli. Nabywcy prowadzący badania sytuacji prawnej podmiotów, przed zakupem skupiają się na procesach biznesowych i strategiach, realizacjach formalności kadrowo-płacowych, zarządzaniu ryzykiem oraz kwestiach rozwoju zagranicznego. Polscy przedsiębiorcy  bardzo rzadko korzystają z profesjonalnych porad  konsultantów specjalizujących się w strategiach zarządzania firmą. Wydają na usługi doradcze znacznie mniej  niż na przykład Niemcy. Przyczyną tego stanu rzeczy jest  głównie mała liczba profesjonalnych konsultantów w mniejszych miejscowościach. Dodatkowo wielu właścicieli twierdzi, iż jak dotychczas będą w stanie samodzielnie przezwyciężać pojawiające się w przyszłości trudności i problemy.

Celem konferencji jest pomoc polskim prywatnym przedsiębiorstwom w wejściu na rynek brytyjski, który pomimo swojej niepewności na scenie politycznej na skutek Brexit`u pozostaje niezwykle ważny, chłonny oraz wciąż dynamicznie się  rozwija. Zaprezentowane przez Bank Pekao oraz BPCC wiedza oraz doświadczenie we wsparciu działań eksportowych do Wielkiej Brytanii z całą pewnością okażą się pomocne i użyteczne dla każdego polskiego przedsiębiorcy rozważającego ekspansję na rynek brytyjski.

Agenda:

12:00 – 12:15 Powitanie gości - Marek Pławiak, Starosta Nowosądecki
12:15 – 12:20

Powitanie gości - Małgorzata Sosnowska,  Dyrektor Makroregionu Małopolskiego, Bank Pekao SA

12:20 – 12:50

„Akademia Eksportera skorzystaj z wiedzy i doświadczeń Banku” - Waldemar Wrona, Starszy Ekspert w Biurze Produktów Finansowania Handlu,  Bank Pekao SA

12:50 – 13:30

Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Wielką Brytanią” - Michael Dembiński, Główny Doradca BPCC

13:30 – 13:45

Usługa Eksportowa BPCC, identyfikacja brytyjskich importerów  - Marta Smolarek, Export Manager, BPCC

13:45 – 14:05

Dobre praktyki CSR i sukcesja w firmach na przykładzie firm brytyjskich – Michael Dembiński, Główny Doradca BPCC

14:05 – 14:30

Sesja pytań i odpowiedzi

14:30 – 15:30

Poczęstunek i networking

Rejestracja:
Konferencja odbędzie się w j. polskim. Udział w spotkaniu  jest bezpłatny.
W celu potwierdzenia rejestracji prosimy o wysłanie wiadomości zawierającej następujące informacje: imię i nazwisko, stanowisko, adres e –mail oraz nazwa firmy na adres: tomasz.stasiek.intern@bpcc.org.pl, +48 602 218 408

Events
2016-09-15, 12:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 33, 33-300 Nowy Sącz
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Słowa kluczowe: BPCC, akademia eksportera

Relacja z wydarzenia

BPCC dzieli się doświadczeniami w zakresie eksportu z przedstawicielami firm rodzinnych w Nowym Sączu.

Szczegóły relacji...