Wydarzenia

Pandemia w Polsce trwa, rośnie liczba nowych zachorowań i zgonów. Wydarzenia na żywo będziemy organizować wtedy, gdy pozwolą na to warunki sanitarne. Pozostajemy w zgodzie z radami rządu dotyczącymi ograniczenia fizycznych spotkań, lecz w ramach tych wytycznych będziemy starali się organizować interesującą mieszankę wydarzeń na żywo i webinarów.

 

Prosimy o poświęcenie czasu na przejrzenie naszego kalendarza spotkań, aby zobaczyć, co organizujemy dla Państwa, zarówno online, jak i stacjonarnie. Zapisz tę stronę w zakładkach, przeglądaj ją regularnie i bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w BPCC!

2022-01-25, 11:00

Początek każdego roku to ważny czas zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Jest to moment, w którym w życie wchodzą istotne zmiany z perspektywy prawa HR. W tym roku jest ich wyjątkowo dużo. Pragniemy przedstawić Państwu 10 najważniejszych z nich.

Miejsce: Online
Organizator: BPCC, PCS Littler

Zobacz szczegóły wydarzenia...
2022-01-27, 10:00

In the new year, it's a BPCC tradition to invite a panel of CEOs to discuss prospects for the year ahead for business in Poland. This year – the BPCC’s 30th anniversary – will be no exception. Like last year, the event will be held online; this year's expert panel consists of PwC's chief economic advisor and four CEOs representing different business sectors. Join us, then, to hear how the Polish economy is expected to fare in terms of new investments, prospects for key macroeconomic indicators, green transformation, recovery from the pandemic and its aftermath, and how foreign perceptions of the Polish government may be swaying investment decisions.

Miejsce: Online
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Zobacz szczegóły wydarzenia...
2022-01-27, 18:00

New Year's reception

Miejsce: Holiday Inn Łódź, Piotrkowska 229/231
Organizator: IGCC

Zobacz szczegóły wydarzenia...
2022-01-28, 10:00

Pakiet nowelizacji ustaw podatkowych zwany „Polskim Ładem” wprowadza systemowe zmiany w opodatkowaniu dochodów osób fizycznych. Z jednej strony zmieni się sposób obliczania składki zdrowotnej płaconej przez przedsiębiorców oraz zniesione zostanie prawo do odliczenia składki zdrowotnej od podatku dochodowego. Z drugiej strony podwyższona została kwota dochodów wolnych od podatku oraz wysokość progu podatkowego, od którego zastosowanie znajduje wyższa stawka podatku dochodowego (32%). Ustawodawca przewidział również cały szereg nowych ulg podatkowych, poczynając od ulgi dla klasy średniej.

Jak nie zagubić się w gąszczu nowych regulacji? Jak wybrać najbardziej korzystny sposób rozliczenia dochodów osób fizycznych? Chcielibyśmy pomóc Państwu w odpowiedzi na te pytania, organizując webinar poświęcony krótkiemu omówieniu najważniejszych (naszym zdaniem) zmian w podatku dochodowym od osób fizycznych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału!

Miejsce: Online
Organizator: Mazars

Zobacz szczegóły wydarzenia...
2022-02-02, 09:30

Dołącz do nas 2 lutego i dowiedz się o trendach w nieruchomościach, które będą wpływać na Twój biznes w 2022.

Miejsce: Online
Organizator: CBRE

Zobacz szczegóły wydarzenia...
2022-02-03, 09:30

5 najważniejszych wskazówek, jak kupić (następną) nieruchomość.
Przeprowadzka jest uważana za najbardziej stresujące wydarzenie życiowe dla 60% ludzi.

To spotkanie jest idealne dla kupujących po raz pierwszy nieruchomość w Wielkiej Brytanii, odnawiających kredyt mieszkaniowy oraz kupujących nieruchomość pod wynajem. Całe spotkanie odbędzie sie w języku angielskim. Dla chętnych, będzie też dostępny ekspert oraz darmowy poradnik w języku polskim.

Miejsce: Online
Organizator: PBLINK (Polish Business Link)

Zobacz szczegóły wydarzenia...
2022-02-04, 10:00

Wprowadzenie:
The combination of many new circumstances in the Polish economy, including rising inflation and tax changes introduced as part of the Polish Deal, undoubtedly affect the situation on the Polish labor market. The latest research carried out by Randstad makes it possible to identify these challenges and their scale. At the meeting, the Randstad expert will share the conclusions of the study, primarily regarding the area of remuneration in companies in Poland, as well as the availability of candidates and employees expectations.

Miejsce: Clickmeeting
Organizator: Randstad, BPCC

Zobacz szczegóły wydarzenia...
2022-02-10, 11:00

A webinar organised by the British Polish Chamber of Commerce and Sii, specifically for British companies who wish to streamline the implementation and enhancement of their IT systems. During the event, we will answer the question of how to utilize Poland’s potential in the ever-growing demand for superior IT services. This is an opportunity to learn more about the advantages and challenges of the nearshoring model through real-life examples of well-known companies.

Miejsce: Online
Organizator: BPCC, Sii

Zobacz szczegóły wydarzenia...
2022-02-15, 10:00

BPCC we współpracy z Berlitz,  renomowanej i najstarszej na świecie szkoły języków obcych, zaprasza na spotkanie: Nowoczesne sposoby nauki języków

Miejsce: Online
Organizator: BPCC, Berlitz

Zobacz szczegóły wydarzenia...
2022-02-16, 13:00

W ostatnim czasie cena energii, zarówno z dostawą na rok 2022 jak i na kolejne lata, odnotowuje gwałtowny wzrost. Głównymi czynnikami mającymi wpływ na podwyżki są rosnące ceny surowców energetycznych i bezprecedensowo wysokie koszty zakupu uprawnień do emisji CO2 w unijnym systemie ETS. To już przekłada się na koszty produkcji przemysłowej, a przedsiębiorstwa energochłonne będą generować straty z bieżącej działalności. Jak temu zapobiec i ograniczyć koszty energii, jak zaplanować i przeprowadzić zieloną transformację, oraz jak praktycznie zapewnić przedsiębiorstwu bezpieczeństwo energetyczne porozmawiamy w niewielkim gronie podczas spotkania grupy roboczej ds. produkcji, na które zapraszamy dyrektorów fabryk i dyrektorów produkcji.

Miejsce: LSSE S.A., ul. Rycerska 24, sala CONCORDIA. Dostępne są miejsca parkingowe przed budyniem.
Organizator: BPCC, EWE, LSSE, PSI

Zobacz szczegóły wydarzenia...