Artykuł

REC Global

Streszczenie:Cały świat korzysta z produktów ze stworzonym przez nich oprogramowaniem, nawet o tym nie wiedząc.

REC Global projektuje i rozwija aplikacje dla szerokiej gamy technologicznie zaawansowanych i inteligentnych urządzeń, takich jak m.in. samochody, pralki czy telefony.

REC Global jest firmą, która wyróżnia się znacznymi osiągnięciami z zakresu świadczenia profesjonalnych usług w dziedzinie inżynierii oprogramowania, takich jak: projektowanie, rozwój, integracja i weryfikacja oprogramowania, a także profesjonalne zarządzanie projektami.

„REC Global powstał w 2007 roku, ale jego historia sięga roku 2000, kiedy otrzymałem posadę dyrektora wykonawczego w Siemens Software Development Center (SDC) we Wrocławiu. W ciągu 7 lat sprawiłem, że filia ta rozrosła się do ponad 1000 profesjonalistów. Ten sam sukces można teraz zaobserwować w REC Global. Kiedy stawialiśmy nasze pierwsze kroki jako niezależna firma, mierzyliśmy wysoko. Wiedzieliśmy, że mamy zarówno wiedzę, jak i doświadczenie potrzebne, żeby osiągnąć nasz cel. Dziś, po 7 latach, mamy już 6 centrów R&D, 13 biur sprzedaży i wsparcia oraz dostarczamy nasze usługi do 17 lokacji na całym świecie.” – wyjaśnia Prezes REC Global, Pan Krzysztof Kuliński.

REC Global dostarcza szerokie spektrum usług z zakresu rozwoju oprogramowania, m.in. systemów wbudowanych, aplikacji mobilnych, internetowych oraz klasy „Enterprise”. Ta wrocławska spółka specjalizuje się w branżach takich jak: motoryzacja, przemysł i automatyka, telekomunikacja, energetyka, telematyka i komunikacja maszyn oraz ochrona zdrowia.

„Nasze zespoły realizują wysoce wyspecjalizowane projekty dla światowej klasy marek samochodów. Posiadamy doświadczenie w rozwijaniu, testowaniu oraz, oczywiście, projektowaniu oprogramowania dla rynku motoryzacyjnego, w szczególności dla wysokiej klasy luksusowych samochodów.” – tłumaczy Pan Adam Pietraszek, Project Manager w REC Global – „Z sukcesem radzimy sobie z projektami o szczególnych wymaganiach, jak na przykład dostosowanie istniejącego systemu informacyjno-rozrywkowego do potrzeb krajów arabskich lub do zupełnie nowych platform sprzętowych czy software’owych.”

W ciągu 7 lat REC Global wykonał ponad 500 projektów dla przeszło 100 klientów z całego świata, w tym dla kluczowych firm i liderów rynku m.in. z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i krajów nordyckich.

Nasi klienci ufają nam, ponieważ dostarczamy im profesjonalne i rzetelne usługi inżynierii oprogramowania oparte na niezawodnej i wyłącznej współpracy.” – zapewnia wiceprezes sprzedaży na kraje Europy Zachodniej, Pan Bartłomiej Andrusiewicz.

Wiesław Błysz, wiceprezes sprzedaży na kraje nordyckie wyjaśnia:

„Nasza firma jest właściwym wyborem dla klientów, którzy szukają dostawcy rozumiejącego wymagania projektowe i konieczność zapewnienia odpowiedniej jakości produktów o wysokiej wytrzymałości. Są to wymagania, które stawia m.in rynek morski (bardzo długi cykl życia, wysokie standardy bezpieczeństwa) oraz rynek automatyki przemysłowej (bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz standaryzacja). REC Global może pochwalić się doskonałymi referencjami od liderów rynku zarówno globalnego, jak i lokalnego z tych właśnie sektorów.”

Sukces grupy REC Global bierze się z wyjątkowej efektywności i jakości z jakimi realizowane są projekty programistyczne, co potwierdza ponad 60 pisemnych referencji od zadowolonych klientów.

REC Global zaznaczył już swoją obecność na rynku brytyjskim, gdzie realizował projekty dla klientów z różnych sektorów. Dziś, jako członek Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej (BPCC), REC Global wita nowe możliwości dalszego poszerzania swojej działalności w Wielkiej Brytanii.” – dodaje wiceprezes Andrusiewicz.

Więcej o REC Global można znaleźć na stronie: www.rec-global.com.

Autor: REC Global Data publikacji: 2014-01-01 Cena: 0