Rynek Handlowy w Polsce w 2011

Rynek handlowy powraca na właściwe tory

Autor: Jones Lang LaSalle’s

Typ: Raporty
2015-05-13

Międzynarodowe sieci handlowe planują dalszą ekspansję na rynki regionu EMEA w 2012 roku na przekór wyzwaniom gospodarczym

Według najnowszych badań CBRE, międzynarodowe sieci handlowe w planach na przyszły rok wciąż mają prowadzenie ekspansji na dużą skalę, na przekór niesprzyjającym warunkom na rynku konsumenckim oraz rosnącemu znaczeniu sprzedaży internetowej.

Autor: CBRE

Typ: Raporty

HSBC PMI® Polski Sektor Przemysłowy

Warunki w polskim sektorze przemysłowym pogorszyły się w wyniku malejącej liczby nowych zamówień

Autor: HSBC

Typ: Raporty
2015-05-13

Stabilny rozwój polskiego rynku nieruchomości komercyjnych

Według najnowszego raportu DTZ – Property Times 2012, polska gospodarka, która w latach ubiegłych rozwijała się stosunkowo szybko, w roku 2012 ma nieco zwolnić.

Autor: DTZ

Typ: Raporty

Nieruchomości komercyjne w Europie w drugim kwartale 2013 r. - najnowsze informacje z rynku inwestycyjnego

Pomimo nerwowej atmosfery na światowych rynkach akcji i obligacji w drugim kwartale bieżącego roku odnotowano wysoki popyt oraz dużą aktywność na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie. Wolumen obrotów w ostatnim kwartale wyniósł 32 mld euro, czyli najwięcej w ujęciu kwartalnym od 2007 r., ze względu na otwartość inwestorów na nowe kierunki inwestowania, podejmowanie większego ryzyka i tym samym wzrost cen.

Autor: Cushman&Wakefield

Typ: Raporty

Warszawa coraz popularniejsza wśród sieci handlowych i marek luksusowych

CBRE wydała dziś raport ‘Warszawski rynek powierzchni handlowych’ (Warsaw Retail Market View 4Q2011) opisujący szczegółowo popyt, podaż, czynsze, stopy zwrotu z inwestycji oraz trendy panujące na rynku powierzchni handlowych w Warszawie.

Autor: CBRE

Typ: Raporty
2017-04-28

Upadłości i restrukturyzacje w Polsce

Od początku 2016 roku, wraz z wejściem w życie Prawa restrukturyzacyjnego oraz nowelizacji ustawy Prawo upadłościowe, gruntownie zmieniło się otoczenie legislacyjne firm działających w Polsce oraz ich wierzycieli.

Autor: PwC

Typ: Raporty
2015-05-13

Górny Śląsk - druga młodość dzięki autostradom

Górny Śląsk to obecnie najbardziej dynamiczny rynek magazynowy w Polsce. Dzięki oddawanym do użytku kolejnym odcinkom autostrady A1 region ten zyskał nowy impuls rozwojowy i ma szansę stać się kluczową lokalizacją dystrybucyjną dla Europy Środkowo-Wschodniej – takie wnioski płyną z przygotowanego przez firmę Jones Lang LaSalle raportu „Focus On Górny Śląsk”.

Autor: Jones Lang LaSalle’s

Typ: Raporty
2015-05-13

Zapowiedzi EBC korzystnie wpływają na atrakcyjność inwestycyjną rynków nieruchomości

Firma DTZ a UGL company opublikowała raport DTZ Fair Value Index mierzący atrakcyjność inwestycyjną rynków nieruchomości poszczególnych krajów europejskich. Indeks w 3 kwartale br. wzrósł do poziomu 62 w stosunku do 53 w ubiegłym kwartale. Wzrost indeksu oznacza wzrost atrakcyjności inwestycyjnej aktywów.

Autor: DTZ

Typ: Raporty
2018-03-20

Duże firmy obawiają się odpływu pracowników po zniesieniu limitu składek ZUS

Raport KPMG w Polsce pt. „Zniesienie limitu składek ZUS z perspektywy firm działających w Polsce”.

Autor: KPMG

Typ: Raporty