2015-05-13

Świat stoi otworem przed specjalistą IT

Mimo zmieniającej się sytuacji na rynku pracy stale obserwujemy zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów IT. Wynagrodzenia rosną, a kierunki informatyczne stają się powoli jednymi z najbardziej obleganych. Ile zarobi i gdzie znajdzie pracę w Polsce i na świecie specjalista IT?

Autor: DDagmara Bałusz

Typ: Raporty

Rynek Handlowy w Polsce w 2011

Rynek handlowy powraca na właściwe tory

Autor: Jones Lang LaSalle’s

Typ: Raporty
2015-05-13

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce stabilny w większości sektorów

Zgodnie z raportem „Marketbeat Polska – Wiosna 2013” przygotowanym przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, ubiegłoroczny wolumen transakcji najmu na rynku powierzchni biurowych świadczy o intensywnym rozwoju i wzroście znaczenia tego sektora w stosunku do pozostałych segmentów nieruchomości komercyjnych. W 2012 r. rozwój rynku nieruchomości handlowych był wolniejszy niż w latach ubiegłych. Inwestycyjny rynek magazynowy odnotował najwyższy w historii wynik pod względem wolumenu transakcji.

Autor: Cushman & Wakefield

Typ: Raporty
2015-12-17

Menedżerowie firm zabierają głos w sprawie nieruchomości

Niniejsza publikacja to drugi etap badania przeprowadzonego przez JLL i Skanska pod patronatem ABSL. Podstawą naszych badań były ankiety przeprowadzone zarówno wśród pracowników (533 osoby) w pierwszym raporcie – „BPO i Centra Usług Wspólnych: Pracownicy sektora zabierają głos w sprawie swojego miejsca pracy” oraz 47 menedżerów firm z branży nowoczesnych usług dla biznesu.

Autor: Skanska, JLL

Typ: Raporty
2016-08-22

Biuletyn CFO - Lipiec 2016

Biuletyn CFO to publikacja, w której będziemy przybliżać najbardziej atrakcyjne, i na czasie, zagadnienia z obszaru zarządzania finansami w przedsiębiorstwie, które w dobie globalizacji, automatyzacji i robotyzacji wchodzi, weszło lub planuje wejść na drogę operacyjnej transformacji.

Autor: KPMG

Typ: Raporty
2015-05-13

Polska w czołówce Europy pod względem budowy centrów handlowych – 140 000 m kw. nowych powierzchni oddane do użytku w pierwszej połowie 2012 roku

Jak podaje raport CBRE, wiodącej światowej firmy doradczej w sektorze nieruchomości, Polska jest na trzecim miejscu w Europie wśród najbardziej aktywnych rynków pod względem budowy centrów handlowych – w pierwszej połowie 2012 r. oddano w naszym kraju do użytku 140 000 m kw. nowych powierzchni handlowych.

Autor: CBRE

Typ: Raporty
2016-01-25

Co nowego w prawie? Przegląd wybranych zmian w przepisach oraz ich skutków dla biznesu.

Miło nam oddać w Państwa ręce broszurę będącą przeglądem zmian w prawie, które w najbliższym czasie mogą mieć istotny wpływ na Państwa działalność.

Autor: Wierzbowski Eversheds

Typ: Raporty
2016-02-16

Rekordowa aktywność najemców na polskim rynku magazynowym

Firma doradcza JLL podsumowała 2015 r. na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce.

Autor: JLL

Typ: Raporty

Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy

Badanie Antal International Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy jest badaniem mającym na celu sprawdzenie jaki procent specjalistów i menedżerów wśród osób zatrudnionych, niezatrudnionych, zatrudnionych w oparciu o kontrakt:

Autor: Antal International

Typ: Raporty

HSBC PMI® Polski Sektor Przemysłowy

Warunki w polskim sektorze przemysłowym pogorszyły się w wyniku malejącej liczby nowych zamówień

Autor: HSBC

Typ: Raporty