Biedecki - Alert prawny

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nasz kolejny Alert Prawny zawierający informacje o najnowszych zmianach w prawie i ważnych orzeczeniach.

Autor: Biedecki

Typ: Artykuły

Biedecki - Alert prawny

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nasz kolejny Alert Prawny zawierający in-formacje o najnowszych zmianach w pra-wie i ważnych orzeczeniach.

Autor: Biedecki

Typ: Artykuły

Wymagane ustawowo złożenie rocznego sprawozdania finansowego spółki za rok 2012 do sądu rejestrowego spółki („KRS") i urzędu skarbowego

Zarząd spółki zobowiązany jest zwołać zwyczajne zgromadzenie wspólników („ZZW”) w terminie sześciu miesięcy po upływie roku obrotowego spółki.W przypadku spółek, dla których koniec roku obrotowego przypada 31 grudnia 2012 roku, termin złożenia w urzędzie skarbowym deklaracji podatkowejw zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-8) upłynie 31 marca 2013 roku, natomiast termin na odbycie ZZW mija 30 czerwca 2013 roku.

Autor: TGC

Typ: Artykuły

Prawo Farmaceutyczne

Autor: Kancelaria GESSEL

Typ: Artykuły
2018-04-27

Cena zdrowia. Ile kosztuje leczenie w Polsce?

Do odkładania pieniędzy podchodzimy raczej sceptycznie. Zamiast oszczędzać środki na czarną godzinę, wolimy gromadzić nowe rzeczy. Równie lekko podchodzimy do kwestii zdrowia.

Autor: Prudential

Typ: Artykuły

Polish your English: 7 kroków do skutecznej lokalizacji

Lokalizacja oznacza zaadoptowanie produktu i związanych z nim materiałów marketingowych do potrzeb językowych i kulturowych rynku docelowego.

Autor: Jakub Hiterski, Justycja Ltd

Typ: Artykuły

Alert Podatkowy - Prezydent podpisał Ustawę o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców.

Prezydent podpisał Ustawę o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców.

Autor: Taxplan

Typ: Artykuły
2015-05-13

Koszty na przełomie roku – przewaga prawa bilansowego nad podatkowym *)

Każde zamknięcie roku obrotowego wiąże się ze wzmożonymi pracami związanymi z ujęciem wszystkich transakcji w zamykanym roku obrotowym, a zwłaszcza faktur kosztowych dotyczących zarówno kosztów pośrednich jak i kosztów bezpośrednich. Dla wielu podmiotów dodatkowym utrudnieniem są przyspieszone terminy zamknięcia ksiąg rachunkowych, przyspieszone w porównaniu do terminów wyznaczonych przepisami ustawy.

Autor: Mazars

Typ: Artykuły
2015-05-13

Odpowiedzialny biznes w małych i średnich przedsiębiorstwach. Środki PARP dla MŚP na wdrożenie CSR

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła pierwszy nabór projektów w konkursie „Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). Mikroprzedsiębiorcy, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) mogą starać się o bezzwrotne wsparcie finansowe do 100 000 zł na wdrożenie CSR.

Autor: PWC

Typ: Artykuły
2017-10-19

Ryczałt za nadgodziny tylko w wyjątkowych sytuacjach

Zasadą ogólną ujętą w Kodeksie pracy jest szczegółowe rozliczanie i wypłata wynagrodzenia oraz dodatku do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.

Autor: Krystian Stanasiuk, LL.M., radca prawny, partner w Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie

Typ: Artykuły