Artykuł

Antal Global Snapshot

Streszczenie:Globalne, cykliczne badanie Antal Global Snapshot, mające na celu zbadanie aktualnych i przewidywanych potrzeb pracodawców związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem specjalistów i menedżerów, przeprowadzone zostało już po raz jedenasty. W Polsce zapotrzebowanie firm na specjalistów przerosło wcześniejsze prognozy, a przyszły kwartał również rysuje się optymistycznie.

Główne wnioski z raportu:

  • pod koniec 2011 roku 49% pracodawców deklarowało plany zatrudnienia w I kwartale 2012 – w rzeczywistości rekrutacje prowadziło 58% przedsiębiorców,
  • nastroje są bardzo optymistyczne, 52% pracodawców deklaruje plany zatrudnienia na II kwartał,
  • Najbardziej dynamicznie zatrudniają pracodawcy z branży Centra Finansowo-Księgowe (85%), najwięcej pracodawców deklarowało zwolnienia w branży farmaceutycznej (31%),
  • Przy wysokim wskaźniku zatrudniania specjalistów i menedżerów bardzo niski jest wskaźnik zwolnień - to czyni sytuację specjalistów i menedżerów na polskim rynku jedną z najlepszych na świecie.

Badanie Antal Global Snapshot jest prowadzone od 2008 roku. 11. edycja badania przeprowadzona została w I kwartale 2012 r. i objęła grupę 17 199 przedsiębiorstw w 56 krajach w Europie, Azji, Afryce i obu Amerykach, w tym 2228 pracodawców w Polsce.

Autor: Antal Global Data publikacji: 2012-05-01 Cena: 0