Wydarzenie w przeszłości

Polscy przedsiębiorcy na Wyspach nastawieni na sukces, nawet po Brexicie

Ponad 150-ciu przedsiebiorców spotkało się w zeszłą środę w Londynie podczas trzeciego już Polskiego Kongresu, zorganizowanego przez Polish Business Link pod patronatem Brytyjsko Polskiej Izby Handlowej. Przekrój reprezentowanych firm był różnorodny zarówno pod względem rozmiaru jak i obsługiwanego rynku.

W tym roku tematem przewodnim Kongresu był rozwój biznesu – jak go przyśpieszyć, jak sfinansować, jak ominąć różne przeszkody, a przede wszystkim jak planować, by osiagnąć sukces.

Izabella Kamińska z Financial Times podjęła się najciekawszego chyba tematu ostatnich miesięcy; Brexit. Przeanalizowała sytuację małych i średnich firm oraz sytuację globalnej ekonomi jakich możemy się spodziewć po Brexicie. Temat Brexitu okazał się najczęściej poruszanym wątkiem wśrod delegatów, a opinie na temat balansu korzyści i utrudnień byly podzielone. Zdecydowana większość uczestników patrzy jednak na przyszłość swoich biznesów optymistycznie, widząc w nadchodzących latach liczne możliwości na rozwój.

Steven Turner z Exolta Capital podzielił się z uczestnikami swoją wiedzą na temat technik i narzędzi potrzebnych do skutecznego rozwoju firmy, natomiast Nick Howe z NatWest omówił siedem elementów, na które należy zwrócić uwagę starając się o finansowe wsparcie investora.  Stuart Lotherington z SBR Consulting podbił serca wszystkich pokazując energiczny i nowoczesny sposób sprzedaży, podczas gdy Harun Rashid z Hayaa Ltd podzielił się swoim inspirującym sukcesem w dziedzinie rozwijania firmy drogą franczyzy.
Na koniec sesji oficjalnej gościliśmy pana Arkadego Rzegockiego, Ambasadora reprezentującego Polskę w Londyńskiej placówce.

Jak co roku ważną częścią Kongresu był panel dyskusyjny, tym razem prowadzony przez Kasię Maderę, prezenterkę wiadomości w BBC World News. Paneliści podzielili się swoją ekspertyzą  z uczestnikami odpowiadając na liczne pytania z widowni, głównie na tematy jak osiagnąć sukces rowijając swoją firmę oraz jak najlepiej przygotować się do Brexitu.

Ostatnią i najbardziej wyczekiwaną cześcią spotkania był wieczorny networking – jedyne takie wydarzenie w całym kraju, które w jednym miejscu i czasie gromadzi tak dużą liczbę przedsiębiorców o polskim pochodzeniu.

Kongress juz po raz drugi był wspierany przez bank NatWest oraz Polską Ambasadę w Londynie jak również firmy SamiSwoi, Kotrak Ltd, Simkins & Co Solicitors, Best Foods, EEN, BC Printing. Patronat medialny przejęły Goniec Polski, Londynek.net oraz magazyn Cooltura.

Kolejny Kongres w październiu 2017.

Keywords III Kongres Polskich Przedsiębiorców, PBLink, brexit
Media Partners
2016-10-19, 09:00

Miejsce: NatWest, 280 Bishopsgate, Londyn
Organizator: Polish Business Link