Wydarzenie w przeszłości

Jak zarządzać podróżami służbowymi, aby osiągać największe korzyści?

„Czas pracownika jest drogi, dlatego planując podróże służbowe najlepiej korzystać z TMC (Travel Management Companies)” usłyszeliśmy od Elżbiety Zysnarskiej- przedstawiciela firmy FCm Travel Express podczas ostatniego spotkania Grupy Roboczej ds. Zasobów Ludzkich.

Celem wydarzenia, które miało miejsce 20 października 2015 było wskazanie, w jaki sposób, współpracując z Agencją Podróżniczą, skutecznie oszczędzić na wyjazdach służbowych zarówno czas jak i pieniądze. Uczestnicy dowiedzieli się, że szczególną uwagę należy przykładać do stworzenia w firmach dobrej polityki podróży, zgodnej z budżetem przeznaczonym na delegacje oraz zasadami panującymi w danej korporacji. Usprawnienie przebiegu bukowania lotów bądź hoteli daje też stworzenie profilu podróżnego. Czym jest taki profil? Wszystkimi danymi, które wykorzystuje się do aranżacji podróży (imię, nazwisko, preferencje itp.) Wprowadzenie danych o podróżującym do systemu agencji, pozwala jej na szybsze dokonywanie wszelkich rezerwacji.

 

Kolejnym sposobem na uzyskanie oszczędności jest też selektywne podejście do komfortu podróży. „Zdarza się, że hotel 5wiazdkowy jest tańszy niż ten, który ma 3 gwiazdki. Lecz dostęp do takich promocji mają zazwyczaj jedynie agencje, które na bieżąco śledzą różne oferty.” powiedziała Liliana Żurawska, Commercial Director z firmy Travel Express, która poradziła również, by w rozmowach z agentem raczej kierować się kryterium cenowym niżeli ilością gwiazdek.

 

W roli prelegenta wystąpiła też  firma Polskie Linie Lotnicze LOT, która opowiedziała o kilku praktycznych rozwiązaniach, ułatwiających bukowanie biletów lotniczych plus przedstawiła 6 nowych destynacji, które będzie oferować w 2016r. (m.in. Bangkok, Wenecja, Lublana).

 

Organizacja podróży służbowych (pdf)

Policy Groups
2015-10-20, 14:00

Miejsce: Siedziba BPCC ul. Zielna 37 (9 piętro) Warszawa
Organizator: British Polish Chamber of Commerce