Eksport z Polski

Usługa Eksportowa - BPCC Export

Uruchomienie usługi eksportowej oferowanej przez Brytyjsko Polską Izbę Handlową jest odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie polskich producentów wprowadzeniem swoich produktów oraz usług na rynek brytyjski. Usługa umożliwia pozyskanie przez polskich eksporterów kontaktów handlowych w Wielkiej Brytanii.

Usługa eksportowa pomaga oraz wspiera polskich producentów poprzez następujące działania: przeprowadzanie badań oraz analiz brytyjskiego rynku, pozyskiwanie partnerów handlowych, organizacje spotkań oraz misji handlowych, rozpoznanie konkurencji oraz identyfikacje nabywców. W zakresie dalszych kontaktów z brytyjskimi partnerami handlowymi BPCC pozostaje do dyspozycji klienta oferując usługi tłumaczeniowe, transportowe, prawno-podatkowe oraz marketingowo-reklamowe. Usługę eksportową wspierają również firmy zrzeszone z szerokiego spektrum branż poprzez swoją wiedzę ekspercką.


Wprowadzenie usługi eksportowej jest dla BPCC kolejnym krokiem ku zacieśnieniu więzi gospodarczych i kulturalnych pomiędzy Polską i Wielką Brytanią.


Polskich producentów zainteresowanych eksportem swoich produktów i usług do Wielkiej Brytanii prosimy o kontakt: trade@bpcc.org.pl


W chwili obecnej BPCC współpracuje z następującymi polskimi producentami:

   

 

 

Beer Fingers, paluszki
Miwex, ketchup pomidorowy
Walpol, mięso i wędliny
Lider Trade świeże oraz mrożone warzywa i owoce
• Mercatero, pieczarki
BP Techem, maty i wycieraczki systemowe
Scorpio Poland, odzież dziecięca
Bialcon, odzież damska
Sanwil, skóropodobne materiały tapicerskie
Libella, środki czystości
• Vent, wyroby z drewna
Inject Plast, elementy z tworzyw sztucznych
LIM, obuwie damskie
Revitacell, biodermokosmetyki
Halcamp, sprzęt rehabilitacyjny
Konar, meble drewniane
Amplus, świeże warzywa i owoce


Katalog firm oferujących usługi wsparcia eksportu do Wielkiej Brytanii:

Certyfikacja
•    BSI Group Polska

Usługi prawne
•    Adams Solicitors - Kancelaria Prawna
•    Araszkiewicz Cichoń Ryś Kancelaria Radców Prawnych
•    DMB Law

Logistyka i transport
•    Ipsen Road Logistics
•    Rhenus Logistics


 

Marketing
•    Open Media Public Relations Agency

Tłumaczenia
•    Lacrosse Language Consultancy

Doradztwo
•    Grant Thornton
•    PROFITIA Management Consultants Mazurowski i Wspólnicy

Finanse, księgowość i usługi bankowe
•    A.M. Jesiołowscy - Finanse
•    Rödl & Partner
•    Ebury Partners
•    Mazars Polska


Publikacje:

Made in Poland - a guide to Polish Exports

W tegorocznym wydaniu Marta Smolarek - Export Manager z BPCC opowiedziała m.in. o deficycie handlowym między Polską a Wielką Brytanią, o tym dlaczego Brytyjczycy tak bardzo cenią sobie polskie produkty i które z nich są tymi najczęściej eksportowanymi oraz o tym jak Brytyjsko-Polska Izba Handlowa wspiera polskich przedsiębiorców w ekspansji na Wyspy.

Wydarzenia eksportowe:

Świętokrzyskie otwarte na eksport!
12 stycznia odbyło się kolejne z serii spotkań eksportowych. Tym razem gościliśmy w Województwie Świętokrzyskim, a dokładnie w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym.

Rozwijaj swoją firmę i eksportuj do Wielkiej Brytanii
WSSE „INVEST- PARK” wraz z Brytyjsko – Polską Izbą Handlową zorganizowały szkolenie eksportowe „Doing Great Business with Great Britain. Rozwijaj swoją firmę i eksportuj do Wielkiej Brytanii”.

Rozwijaj swoją firmę i eksportuj do Wielkiej Brytanii
6 sierpnia w Katowicach odbyło się kolejne z serii spotkań organizowanych przez Brytyjsko-Polską Izbę Handlową mające na celu przybliżenie firmom produkcyjnym zagadnień związanych z eksportem ich towarów do Wielkiej Brytanii.

Jak skutecznie eksportować żywność do Wielkiej Brytanii?
Rynek wschodni ma coraz mniejsze znaczenie dla Polskiej gospodarki. Jest to wynikiem zarówno sankcji, jakimi Rosja obłożyła część polskich towarów, jak i kryzysu, w jakim ostatnio pogrążona jest gospodarka tego kraju.

Doing Great Business with Great Britain
20 lutego 2015 we Wrocławiu Brytyjsko Polska Izba Handlowa we współpracy z KPMG zorganizowała szkolenie pt. Doing Great Business with Great Britain Rozwijaj swoją firmę i eksportuj do Wielkiej Brytanii

Oficjalna prezentacja nowej usługi eksportowej w BPCC Krakowie
30 października 2014 r. w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego Brytyjsko-Polska Izba Handlowa zorganizowała spotkanie Doing Great Business with Great Britain.

Kongres Spożywczy, Opole 6.10.2015
We wtorek, 6 października w Opolu odbył się V Ogólnopolski Kongres Branży Spożywczej. Wydarzenie składało się z części konferencyjnej, wystawy produktów oraz rozmów handlowych umożliwiających nawiązanie nowych kontaktów.

Szkolenia eksportowe we Wrocławiu i Poznaniu
Od 2014 roku Brytyjsko- Polska Izba Handlowa wraz z zrzeszonymi w Izbie firmami członkowskimi pomaga polskim przedsiębiorcom eksportować do Wielkiej Brytanii.