Związek Firm Public Relations ogłosił dziś wyniki tegorocznego rankingu fee income agencji PR.

Po raz trzeci z rzędu, zaszczytne trzecie miejsce zajął Grayling.

Grayling Poland po raz trzeci z rzędu zajął trzecie miejsce w rankingu przygotowanym przez Związek. Oznacza to, że firma utrzymuje stabilną, silną pozycję na rynku, a przyjęta przez nią strategia jest przede wszystkim dostosowana do potrzeb zmieniającego się otoczenia. Zajęcie po raz kolejny przez Grayling tak wysokiego miejsca w rankingu to nie tylko podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. To wynik 20 lat ciężkiej pracy, która pozwoliła firmie zbudować w Polsce markę, której standardy pracy nie odbiegają od tych wyznaczonych przez najlepsze agencje z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

„Jest to dla nas ogromny sukces i dowód na stabilną pozycję firmy na polskim rynku” – powiedziała Klara Banaszewska Dyrektor Generalna Grayling. – „Doskonały wynik naszej agencji to przede wszystkim efekt ambitnej i konsekwentnie realizowanej strategii, a szczególnie kompleksowej oferty usług zarówno w obszarze Public Relations jak i Public Affairs, który wyraźnie wyróżnia nas wśród konkurencji. Nie chcemy oferować tylko „prostego” PR-u, ale rozwijać specjalistyczne obszary takie jak employer branding, komunikacja wewnętrzna czy ochrona zdrowia. Ale nasz sukces to przede wszystkim efekt ciężkiej pracy całego zespołu. Chciałabym szczególnie to podkreślić, bo po raz kolejny udowadniamy, że można być zarówno prężnie rozwijającym się biznesem, jak i dobrym pracodawcą”.

Ranking fee income jest jednym z najważniejszych zestawień w branży, które porządkuje rynek usług public relations wyłącznie w oparciu o przychody z usług doradczych (fee). Po uwagę brane są przychody netto ze sprzedaży usług w odniesieniu do kosztów realizacji projektu, co potwierdza obiektywizm zestawienia. W tegorocznej edycji rankingu wzięło udział 21 firm największych firm doradczych w obszarze komunikacji w Polsce.

Ranking jest dostępny na: http://www.zfpr.pl/aktualnosci/id/220

Keywords Grayling, fee income