Zmiany personalne w British Automotive Polska S.A.

British Automotive Polska S.A. zamknął rok kalendarzowy 2018 rekordowym wynikiem rejestracji w liczbie 3.566 samochodów, co oznacza 98,3% wzrost rok do roku.


Powyższe wyniki stanowią bardzo dobre podłoże do wzrostów, które zamierzamy osiągnąć w kolejnych latach. W związku z tym pragnę poinformować o istotnych zmianach personalnych, które dokonały się w Grupie Kapitałowej British Automotive Holding.

11 marca 2019 roku, na Pierwszego Wiceprezesa Zarządu British Automotive Holding S.A. i na Wiceprezesa Zarządu spółki British Automotive Polska S.A. został powołany Pan Gian Leonardo Fea, natomiast Pan Marcin Marcinowski został nominowany na Dyrektora Zarządzającego British Automotive Polska S.A.

Zmiany w zarządzie Spółki są jednym z elementów biznesowej i organizacyjnej przebudowy Grupy, związanej z zaplanowaną na III kw. 2020 r. zmianą modelu obecności Jaguar Land Rover na polskim rynku i wygaśnięciem umowy importerskiej między koncernem a spółką British Automotive Polska, wchodzącą w skład giełdowego holdingu. Dołączenie Pana Gian Leonardo Fea do kadry menedżerskiej Grupy wzmocni potencjał i przyczyni się do osiągnięcia założonych celów biznesowych.

Gian Leonardo Fea to wysokiej klasy menadżer, który w poprzednich latach był Dyrektorem Zarządzającym Jeep-Chrysler Italia, a następnie także Mercedes-Benz i Smart. W ostatnich latach pracował jako niezależny konsultant doradzając między innymi koncernowi Jaguar Land Rover w rozwoju strategicznym na rynkach europejskich.

W British Automotive Holding, Gian Leonardo Fea będzie odpowiedzialny za opracowanie strategii marketingowo-sprzedażowej oraz jej wdrożenie i realizację w obszarze całego segmentu motoryzacyjnego, czyli zarówno w części importerskiej jak i dilerskiej.

Marcin Marcinowski, obejmujący z dniem 11 marca 2019 roku stanowisko Dyrektora Zarządzającego British Automotive Polska ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe, które zdobywał w polskich oddziałach Hyundai, Suzuki i Nissan, zanim dołączył do zespołu British Automotive Polska w 2015 roku.

Keywords British Automative Holding