Zapowiedzi programowe kanałów z portfolio BBC Studios na październik 2020

Propozycje programowe kanałów z portfolio BBC Studios na październik 2020.

BBC Studios logo

BBC Enslaved_pic_2Na kanale BBC Earth szczególnie polecamy poruszający program „Zniewoleni”, w którym słynny hollywoodzki aktor Samuel L. Jackson wyrusza w podróż szlakiem transatlantyckiego handlu niewolnikami, by opowiedzieć jego dramatyczną historię. Odwiedza strategiczne miejsca i szuka wraków statków, które nigdy nie dotarły do celu. Program jest także osobistą podróżą Jacksona w poszukiwaniu tożsamości i historii własnej rodziny.

PREMIERA JUŻ 28 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 23:00 NA KANALE BBC EARTH!

BBC Zniewoleni


BBC Ski A&E pic 1Na kanale BBC Brit widzowie będą mogli zobaczyć program „Alpejscy ratownicy”. Od siniaków i niegroźnych zadrapań po śmiertelnie groźne wypadki - z tym każdego dnia zmagają się alpejscy ratownicy. To oni docierają do poszkodowanych na górskich szlakach oraz stokach narciarskich i bezpiecznie ich transportują do centrum medycznego w resorcie Val Thores, gdzie grupa doświadczonych lekarzy i pielęgniarek co tydzień przywraca do sprawności setki pokiereszowanych amatorów białego szaleństwa.

PREMIERA JUŻ 12 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 22:30 NA KANALE BBC BRIT!

BBC Alpejscy ratownicy


BBC Sanditon_Iconic_002Na kanale BBC First szczególnie polecamy serialową ekranizacja ostatniej, nieskończonej, powieści Jane Austen pt. „Sanditon”. Opowiada o niegdyś spokojnej rybackiej osadzie, która przeistacza się w modny ośrodek wypoczynkowy. Odmienia się także życie pochodzącej z prowincji spontanicznej i nietuzinkowej Charlotte Haywood, która rozpoczyna pełne plotek i romansów życie w nadmorskim kurorcie. Wielowątkowa, dynamiczna fabuła stopniowo odkrywa przed widzami kolejne postaci oraz ich interesy związane z komercyjnym sukcesem miasteczka.

PREMIERA JUŻ 11 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 22:30 NA KANALE BBC FIRST!

BBC Sanditon


Na kanale BBC Lifestyle widzowie będą mogli zobaczyć programy z cyklu „Cała prawda o…”, dzięki którym poznają fakty i mity na temat fitnessu, ćwiczeń, menopauzy oraz zdrowego odżywiania. Uwielbiany przez widzów doktor Michael Mosley omawia najnowsze odkrycia naukowe na temat aktywności fizycznej i wyjaśnia, dlaczego nasze organizmy różnie reagują na trening. Dziennikarka Mariella Frostrop bada owiany stereotypami temat menopauzy oraz tłumaczy jak najlepiej sobie z nią radzić. Widzowie dowiedzą się także kilku ciekawostek na temat zdrowej żywności. 

„CAŁA PRAWDA O…” NA KANALE BBC  LIFESTYLE:

BBC Cała prawda o fitnessie Cała prawda o fitnessie - 5 października, godz. 21:55

Nie masz czasu iść na siłownię, a myśl o porannym biegu grozi wysypką? Teraz, dzięki przełomowym wynikom badań naukowców, możesz zadbać o kondycję i zdrowie w możliwie najmądrzejszy sposób, jednocześnie przy minimalnym wysiłku. To nie jest program o tym, jak dać się zwieść obietnicom o smukłej sylwetce i sześciopaku na brzuchu - to porcja wiarygodnych danych naukowych na temat niesamowitego związku między naszą aktywnością fizyczną a zachowaniem zdrowia. Oto przewodnik, z którego dowiecie się, jak rozsądnie ćwiczyć i dbać o kondycję i dobre samopoczucie bez konieczności spędzania godzin w leginsach i bez abonamentu w klubie fitness.
 

BBC The Truth about exercise

Cała prawda o ćwiczeniach - 12 października, godz. 21:55

Uwielbiany przez widzów doktor Michael Mosley omawia najnowsze odkrycia naukowe na temat aktywności fizycznej i wyjaśnia, dlaczego nasze organizmy różnie reagują na trening. Biegasz, pływasz, jeździsz na rowerze lub ćwiczysz z hula-hop? Nie od dziś wiadomo, że regularne ćwiczenia są kluczem do poprawy kondycji, a co za tym idzie - zdrowego życia. Czy jednak dotyczy to wszystkich, w takim samym stopniu? Doktor Mosley wyjaśnia, że geny oraz otoczenie mają ogromny wpływ na zachowania naszego ciała. Dlatego nie istnieje uniwersalny rodzaj treningu dobry dla wszystkich. Każdy z nas powinien uprawiać aktywność fizyczną dostosowaną indywidualnie do swoich potrzeb, uwarunkowań, a nawet pory dnia oraz miejsca. Są naukowe dowody na to, że nie powinniśmy ćwiczyć rano, że sok z buraków wzmacnia kondycję, a nawet na to, że na 20% populacji ćwiczenia mają negatywny wpływ.

BBC The Truth About Menopause_007 Cała prawda o menopauzie - 19 października, godz. 21:55

Menopauza to jeden z ostatnich tematów tabu dotyczących kobiet. Owiany mitami, pełen stereotypów i niebudzący większego zainteresowania mediów oraz pism naukowych. Dziennikarka Mariella Frostrop, motywowana własnymi doświadczeniami, postanawia sprawdzić, co okres menopauzy oznacza dla obu płci oraz jak najlepiej sobie z nią radzić. Powołuje się na najnowsze badania naukowe, z których wynika, że zmiana stylu życia może opóźnić wystąpienie dokuczliwych objawów i złagodzić je. Mariella dowiaduje się także o nowym leku, który zmniejsza uderzenia gorąca o 70%. Jest również świadkiem procesu kriokonserwacji tkanek jajnika - procedury medycznej, która może odwrócić skutki menopauzy i przywrócić płodność kobiety. Przygląda się także jednej z najbardziej kontrowersyjnych kwestii medycznych naszych czasów - hormonalnej terapii zastępczej. Zadaje też bardzo ważne pytanie: jak postrzegana jest starsza, niepłodna już kobieta w kulturze obsesyjnie wyznającej kult młodości.

BBC The Truth About Healthy Eating_01

Cała prawda o zdrowym odżywianiu - 26 października, godz. 21:55

Każdego roku wydajemy miliony na zdrowe produkty spożywcze. Sprawdzamy składy, kupujemy suplementy,  staramy się dokonywać świadomych wyborów. Należy jednak pamiętać, że obietnica poprawy zdrowia i kondycji to niezawodna taktyka marketingowa. Czy wszystkie produkty reklamowane jako zdrowe rzeczywiście mają na nas lepszy wpływ niż zjedzenie paczki chipsów?
Wykorzystując najnowszą wiedzę naukową, twórcy dokumentu obalają wiele mitów oraz błędne rozumowanie, na którym opieramy nasze spożywcze wybory. Czy jedzenie typu superfood i woda mineralna naprawdę mają takie świetne działanie? Okazuje się, że łykanie tabletek z witaminami nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, a kupowanie produktów do detoksu organizmu to wyrzucanie pieniędzy w błoto, gdyż zachodzące w naszych organizmach procesy czynią je bezużytecznymi. Dokument odkrywa jeszcze wiele innych prawd, które powinniśmy poznać.


Ben Fogle Starting Up Starting OverBen Fogle: życie od nowa
(Ben Fogle: Starting Up, Starting Over)
Od czwartku 29 października, godz. 21:55 NA KANALE BBC  LIFESTYLE
Sezon 1 (4 odcinków)

 
Podróżnik Ben Fogle odwiedza cztery rodziny, które całkowicie odmieniły swoje życie. Za nimi rezygnacja z pracy na etacie, wyprowadzka z miasta oraz założenie własnego biznesu na wsi. Realizowany przez cztery lata serial opowiada losy rodzin od samego początku tej przygody. Poznajemy uczestników programu, którzy rzucili wszystko i postanowili prowadzić hotel w Szkocji, własną pizzerię w angielskiej Krainie Jezior, browar rzemieślniczy w Malvern Hills oraz farmę zwierząt w najbardziej wysuniętej na północ szkockiej osadzie - John O'Groats. Ben pyta, czy warto ryzykować skok na głęboką wodę, by podążać za marzeniami.


Your Home Made PerfectNowy wymiar remontu
(Your Home, Made Perfect)
Od wtorku 27 października, godz. 20:55 NA KANALE BBC  LIFESTYLE
Sezon 2 (7 odcinków)

 
Nowatorski program poświęcony renowacji domów, w którym dwoje rywalizujących ze sobą architektów za pomocą wizualizacji oraz rzeczywistości wirtualnej przedstawia uczestnikom projekty ich domu po gruntownym remoncie. Po obejrzeniu wnętrz w okularach VR właściciele domu decydują, który pomysł zostanie zrealizowany. W drugim sezonie programu poznajemy Dennisa oraz Christine, którzy zawsze marzyli o dużym domu nad morzem oraz Rachel i Mike'a - właścicieli okazyjnie kupionego domu z dobrze ukrytymi usterkami. Punam i Anuj z kolei obawiają się, że kupno rezydencji z lat 30. było ogromnym błędem. Prowadząca Angela Rippon przychodzi im z pomocą.
  
 

 

Keywords BBC STUDIOS