Zabłocie Business Park A sprzedany

Firma IMS Budownictwo sfinalizowała proces sprzedaży budynku A w kompleksie Zabłocie Business Park w Krakowie. Nowym właścicielem biurowca została spółka z austriackiej grupy ubezpieczeniowej Uniqa. Ostateczna umowa została podpisana 12 września, a transakcja opiewa na kwotę blisko 30 mln euro. Sprzedającego reprezentowała firma Knight Frank.

Zabłocie Business Park to kompleks, który docelowo składać się będzie z kilku budynków biurowych. Pierwszy z nich, 7-kondygnacyjny budynek klasy A oferujący ponad 11 300 m kw. nowoczesnej powierzchni najmu, został oddany do użytku w 2017 r. Budowa budynku B ma zostać zakończona w połowie 2020 roku. Kompleks jest zlokalizowany w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Zabłocie, w pobliżu mostu Kotlarskiego zapewniającego doskonały i szybki dojazd do centrum miasta.

„Zabłocie to jedna z najatrakcyjniejszych dzielnic Krakowa. Bliskość centrum, odległość zaledwie mostu od popularnej dzielnicy Kazimierz oraz liczne uczelnie przyciągają młode osoby i studentów. Doceniają to zarówno inwestorzy poszukujący nowych możliwości, jak i przyszli najemcy, którzy chętnie wybierają Zabłocie na lokalizację swojej firmy. Tym bardziej cieszy nas sprawne zamknięcie transakcji sprzedaży jednego z budynków kompleksu Zabłocie Business Park.  Nie można tutaj pominąć wspaniałej współpracy ze strony zaangażowanych firm, w tym profesjonalizmu IMS Budownictwo i biznesowego podejścia Uniqa” – powiedział Krzysztof Cipiur, Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych Knight Frank.

Grupa IMS Budownictwo działa w branży budowalnej od 2007 roku. Pierwotnie IMS Budownictwo realizował wyłącznie projekty mieszkaniowe w Krakowie. Z czasem firma dokonała ekspansji na rynki Wrocławski i Katowicki oraz rozszerzyła swoją działalność o obiekty komercyjne. W skład Grupy IMS Budownictwo wchodzi spółka Technobud Nowy Sącz, która realizowała jako generalny wykonawca różnorodne projekty komercyjne i mieszkaniowe, w tym kompleks Sky Tower we Wrocławiu czy biurowiec Poleczki Business Park w Warszawie, jak również była generalnym wykonawcą stanu surowego biurowca Alchemia II w Gdańsku.

Keywords Knight Frank