Wierzbowski Eversheds uruchomiła blog Lepsza Taktyka


Z początkiem września 2016 kancelaria prawna Wierzbowski Eversheds uruchomiła blog Lepsza Taktyka poświęcony alternatywnym sposobom rozwiązywania sporów, w szczególności arbitrażowi. To już szósty serwis tematyczny prowadzony przez prawników tej kancelarii. 

Autorzy bloga będą zachęcać do korzystania z alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów, skupiając się na przewagach ADR-ów (ang. Alternative Dispute Resolution) nad postępowaniami sądowymi. Na blogu omawiane będą podstawowe instytucje stosowane w arbitrażu, a nieznane postępowaniom sądowym. Wskazywane będą potencjalne problemy w relacji arbitraż sąd powszechny. Autorzy zamierzają również komentować bieżące kwestie dotyczące aktywności legislacyjnej w zakresie ADR-ów. 

Serwis  LepszaTaktyka.pl prowadzony jest przez zespół postępowań sądowych kancelarii Wierzbowski Eversheds pod redakcją Macieja Jóźwiaka, adwokata, którego działalność zawodowa od kilku lat skupia się wokół arbitrażu. W zależności od omawianej tematyki do współpracy zapraszani będą również prawnicy innych specjalizacji.

Większość przedsiębiorców wciąż preferuje sąd powszechny jako sposób na rozwiązywanie sporów, podczas gdy powszechnie wiadomo, że postępowania sądowe są niestety długotrwałe. Jak podkreśla Maciej Jóźwiak, często dzieje się tak z uwagi na barierę mentalną, przyzwyczajenie, które nakazuje oddać sprawę sporną pod rozstrzygnięcie sędziego.
W umysłach wielu przedsiębiorców ciągle pokutuje często używane w sytuacjach spornych powiedzenie: „No to spotkamy się w sądzie!”, a tak przecież być nie musi…

– Celem naszego bloga jest przybliżenie przedsiębiorcom oraz ich doradcom prawnym szeroko rozumianych ADR-ów, dzięki którym rozwiązanie sporu poza sądem powszechnym może być szybsze, tańsze i bardziej efektywne. Długotrwałość postępowania i niepewność rozstrzygnięcia w postępowaniach przed sądami powszechnymi, które stały się w naszej rzeczywistości regułą, zawsze negatywnie wpływa na rozwój biznesu. Bazując na naszym bogatym doświadczeniu w prowadzeniu postępowań arbitrażowych i mediacyjnych, chcemy
w praktyczny sposób przedstawiać czytelnikom wszystkie kwestie związane z wyborem alternatywnych metod rozwiązywania sporów, jasno wskazując, co mogą zyskać, wybierając taką właśnie drogę. W obalaniu mitów dotyczących ADR liczymy też na żywy dialog z naszymi czytelnikami
– mówi Maciej Jóźwiak.

Postaramy się przekonać naszych odbiorców, że planując nawiązanie relacji biznesowych, warto wybiec myślami do przodu i ustalić „lepszą taktykę” na wypadek ewentualnego sporu, pamiętając, że zarządzanie nim rozpoczyna się na długo przed jego powstaniem, bo już w chwili zawarcia kontraktu. ADR-y dają stronom zdecydowanie większą kontrolę
nad postępowaniem spornym niż proces sądowy, a tym samym większy wpływ na ostateczne rozstrzygnięcie
– dodaje Maciej Jóźwiak.

Serwis nawiązuje formą oraz funkcjonalnościami do pozostałych blogów Wierzbowski Eversheds. Prowadzony będzie głównie w języku polskim, ale zależnie od poruszanych zagadnień będą pojawiać się na nim także wpisy w języku angielskim.

Blog można śledzić również w serwisach społecznościowych: na Twitterze @LepszaTaktyka oraz na LinkedIn.

Lepsza taktyka jest szóstym serwisem tematycznym Wierzbowski Eversheds.
W 2011 r. kancelaria uruchomiła blog EuroZamówienia. Wkrótce potem powstały serwisy: IP w sieci, kodeksWpracy, Przepis na energetykę oraz PrawoMówni.

Keywords Wierzbowski Eversheds, Lepsza taktyka