Wierzbowski Eversheds Sutherland wyłącznym partnerem prawnym aplikacji mobilnej ONSTAGE

W dniu 16 listopada 2017 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się światowa premiera aplikacji mobilnej ONSTAGE.

Po raz pierwszy w historii tego gmachu słuchacze będą mogli używać telefonów komórkowych podczas koncertu muzyki klasycznej, oglądając w zbliżeniach to, co dzieje się na scenie i za kulisami. Wsparcia prawnego w przygotowaniu aplikacji udzieliła kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland.

ONSTAGE jest darmową aplikacją, pomyślaną jako uniwersalne narzędzie dla wielu sal koncertowych na świecie – na etapie premiery aplikacja będzie dostępna dla słuchaczy Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Prawnicy Wierzbowski Eversheds Sutherland dokonali weryfikacji konceptu aplikacji pod kątem kluczowych kwestii prawnych oraz możliwych ryzyk, m.in. w zakresie prawa autorskiego, usług świadczonych drogą elektroniczną oraz przetwarzania danych osobowych. Doradzali też w zakresie strategii ochrony identyfikacji wizualnej oraz reprezentowali twórców aplikacji w procesie rejestracji znaków towarowych. Za całość prac odpowiadał Tomasz Zalewski. – Zawsze cieszymy się, gdy możemy wspierać innowacyjne rozwiązania takie jak wspomniana aplikacja. Od wielu lat mamy przyjemność doradzać przy podobnych przedsięwzięciach, wspierając chociażby startupy z sektora nowych technologii w ramach prowadzonego przez nas programu Internet Start Up – mówi Tomasz Zalewski.

Muzyka klasyczna to obszar kultury, w którym potencjał technologiczny jest wykorzystywany w minimalnym zakresie. ONSTAGE oferuje rozwiązania, które – nie ujmując nic duchowi muzyki klasycznej tradycyjnie celebrowanej w filharmoniach – łączą ją ze współczesnym światem toczącym się poza murami sal koncertowych.

Pomysłodawcą tego rewolucyjnego rozwiązania jest polska organizacja Julian Cochran Foundation, której głównym celem jest zmiana postrzegania świata muzyki klasycznej przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii, jak również aktywizacja polskiego biznesu do współtworzenia nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie kultury.

Keywords Wierzbowski Eversheds Sutherland