Wierzbowski Eversheds Sutherland doradcą przy inwestycji funduszu Innova Capital

Wierzbowski Eversheds Sutherland doradcą przy inwestycji funduszu Innova Capital w czołowego producenta etykiet dla branży napojowo-spożywczej.

Kancelaria prawna Wierzbowski Eversheds Sutherland doradzała założycielom Drukarni Embe Press Sp. z o.o., czołowemu dostawcy etykiet dla branży napojowo-spożywczej, w transakcji nabycia 80% udziałów w tej spółce przez Innova Capital – wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity. Dzięki inwestycji fundusz zyska ekspozycję na atrakcyjny rynek opakowań giętkich.

Inwestycja w Embe Press to już trzecia transakcja w najnowszym funduszu Innova/6, który rozpoczął proces inwestycyjny w kwietniu 2018. Założyciele Embe Press, Sławomir Bezdek i Marian Mamczarz, pozostaną mniejszościowymi udziałowcami w spółce i będą wspierać jej dalszy rozwój z pozycji rady nadzorczej. Jest to kolejny przykład transakcji opartej na modelu sukcesji założycieli, w którym Innova Capital staje się ważnym partnerem dla polskich przedsiębiorców, potwierdzając swoją wiodącą pozycję w tym segmencie rynku private equity w Polsce.

Embe Press specjalizuje się w produkcji etykiet w technice druku fleksograficznego, świadcząc usługi drukarskie między innymi dla klientów z branży napojowo-spożywczej w Polsce oraz za granicą. Spółka będzie kontynuować dotychczasową strategię, koncentrując się na produkcji szerokiej gamy etykiet oraz świadczeniu najwyższej jakości usług drukarskich. Pozyskanie inwestora finansowego pozwoli realizować ambitne plany dotyczące dalszego rozwoju, w tym dokończenie inwestycji w nowo wybudowanym zakładzie produkcyjnym, ciągłe doskonalenie produktów oraz poszerzanie oferty asortymentowej.

Innova Capital jest zainteresowana konsolidacją rynku opakowań giętkich, w tym etykiet w Polsce i Europie Środkowej. W tym zakresie prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z kilkoma wiodącymi graczami. Bardziej szczegółowe informacje na temat strategii oraz planów Innova Capital w tym sektorze zostaną przedstawione po sfinalizowaniu transakcji, co nastąpi po uzyskaniu zgód UOKiK.

Przy projekcie pracował zespół Wierzbowski Eversheds Sutherland w składzie: Michał Karwacki (partner, szef praktyki PE), Natalia Burchardt, Krzysztof Wiśniewski, Kamil Ciodyk, Zofia Piekarczyk, Adam Nierzwicki i Paweł Lasota.

Keywords Wierzbowski Eversheds Sutherland