Tomasz Zalewski nowym partnerem zarządzającym kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland

Tomasz Zalewski z dniem 1 października 2017 r. został nowym partnerem zarządzającym Wierzbowski Eversheds Sutherland. Krzysztof Wierzbowski, założyciel kancelarii, który pełnił tę funkcję przez 19 lat, objął stanowisko senior partnera i szefa praktyki nieruchomości i projektów infrastrukturalnych.

Tomasz Zalewski jest radcą prawnym, z kancelarią związany jest od 1999 roku, od 2008 roku na stanowisku partnera. Specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z nowymi technologiami, prawie własności intelektualnej oraz prawie zamówień publicznych. Od lat doradza również startupom technologicznym. Jego zainteresowania zawodowe obejmują m.in. prawne aspekty zastosowania najnowszych technologii, jak blockchain, sztuczna inteligencja, internet rzeczy i cyberbezpieczeństwo. Współtworzy blog IP w sieci, na którym pisze o prawie nowych technologii oraz blog EuroZamówienia poświęcony prawu zamówień publicznych. Jest założycielem LegalTech Polska – forum wymiany wiedzy na temat prawa nowych technologii oraz wykorzystywania technologii informatycznych w usługach prawnych. Jest arbitrem Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych, ekspertem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz członkiem założycielem Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych. Prestiżowe rankingi prawnicze od lat rekomendują go w dziedzinie TMT, własności intelektualnej i prawa zamówień publicznych.

Tomasz Zalewski nadal znaczną część czasu będzie poświęcał na pracę dla klientów. Swoją nową funkcję partnera zarządzającego łączyć będzie bowiem z kierowaniem praktyką prawa zamówień publicznych oraz – wraz z Pawłem Lipskim – praktyką TMT.

– Na podstawie jednogłośnej decyzji wspólników Tomasz Zalewski odpowiedzialny będzie za bieżące sprawy operacyjne oraz wdrażanie strategii rozwoju firmy. Ja natomiast nie wycofuję się z aktywnej roli w życiu kancelarii, nadal będę pracować jako komplementariusz, poświęcając swój czas na prowadzenie praktyki nieruchomości i projektów infrastrukturalnych, dbanie o relacje z Eversheds Sutherland (gdzie nadal będę członkiem struktur zarządczych) oraz wspieranie Tomasza Zalewskiego, poszczególnych zespołów oraz klientów w zakresie, w jakim moje doświadczenie będzie pomocne – mówi Krzysztof Wierzbowski.   

– Przekazuję Tomaszowi zarządzanie firmą z ogromnym zaufaniem i nadzieją. Jestem przekonany, że jego doświadczenie, konsekwencja oraz ogromny zapał i zaangażowanie w budowanie nowej strategii rozwoju kancelarii pozwolą mu skutecznie realizować zamierzone cele – dodaje.

Keywords Wierzbowski Eversheds Sutherland