Szwedzki design stawia na biurowiec Nowy Targ

Tillberg Design of Sweden, międzynarodowa firma specjalizująca się w architekturze wnętrz, przeprowadzi się do biurowca Nowy Targ we Wrocławiu.

Knight Frank doradzał najemcy w negocjacjach warunków umowy wynajęcia biura o powierzchni niemal 1000 m kw. Nowo powstający biurowiec, realizowany przez Skanska, zostanie oddany do użytku w sierpniu 2019 roku.

Tillberg Design of Sweden jest wiodącą na świecie firmą projektującą luksusowe wnętrza statków, hoteli i restauracji. Na rynku działa już 55 lat. Obecnie zatrudnia 115 architektów i projektantów. Poza szwedzkim Höganäs, posiada oddziały także w Miami i Singapurze oraz we Wrocławiu, gdzie jest obecna od 2012 roku.

„W związku z dynamicznym rozwojem oraz rozszerzeniem działalności na rynek hotelowy, firma Tillberg Design of Sweden zdecydowała się na zmianę aktualnego biura we Wrocławiu. Przy wyborze nowej siedziby firma postawiła na prestiżową lokalizację i komfort swoich pracowników. W ramach umowy najmu najemca będzie miał wyłączny dostęp do jednego z tarasów, który w mojej ocenie jest spójnym elementem całej przestrzeni. Dodatkowo zarówno pracownicy, jak i klienci będą mogli podziwiać z niego niezwykłą panoramę Wrocławia. Powierzchnia biurowa zostanie wykończona w stylu minimalistycznym, której uzupełnieniem będzie żywa roślinność.” – mówi Anna
Patrzyk-Sperzyńska, Leasing Manager z wrocławskiego oddziału Knight Frank.

„Wizja firmy Tillberg Design of Sweden brzmi “Dostarczamy Marzenia”. Oferujemy naszym klientom projekty, o których marzą, a jednocześnie dbamy o to by nasze biuro było wymarzonym miejscem pracy. Uważamy, że przestrzeń, w której powstają nasze wizje odgrywa kluczową rolę w codziennym, kreatywnym życiu zespołu. Jest to także miejsce, w którym spędzamy dużo czasu tworząc wspaniałe projekty zapewniające pasażerom komfort oraz niezapomniane wrażenia podczas podróży statkami na całym świecie. Ogromnie doceniamy biurowiec Nowy Targ za wykorzystanie rozwiązań opartych na zrównoważonym budownictwie oraz dostęp do dużej ilości naturalnego światła. W projekcie wnętrza naszego biura skupiliśmy się na połączeniu nowoczesności z naturalnymi materiałami i neutralnym wykończeniem. Jesteśmy głęboko przekonani, że otwarty charakter budynku oraz doskonała panorama miasta stworzą prawdziwie inspirujące miejsce pracy, sprzyjające kreowaniu świeżych i innowacyjnych rozwiązań.” – mówi Fredrik Johansson, jeden z właścicieli Tillberg Design of Sweden.

Biurowiec Nowy Targ powstaje w samym centrum Wrocławia w odległości 400 metrów od Rynku. Swoją nazwę zawdzięcza położonemu obok placu o tej samej nazwie, który w przeszłości był głównym punktem kupieckim miasta. Całkowita powierzchnia najmu to 22 000 m kw. Na 7 kondygancjach pracę znajdzie około 2,5 tys. osób. Nowy Targ jest budowany w zgodzie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Poza certyfikatem LEED na poziomie Platinum, będzie również ubiegał się o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Oznacza to, że projekt będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów czy osób nieposługujących się językiem polskim. Nowy Targ jako pierwszy budynek biurowy Skanska w Polsce będzie posiadał betonową fasadę.

Keywords Knight Frank