Sukces Autenti!

Autenti to pierwszy w historii polski start-up, który wygrał rywalizację na Wolves Summit! Firma rozwija swój produkt w inkubatorze Krakowskiego Parku Technologicznego.

Kilka dni temu w Warszawie w ramach konferencji Wolves Summit przeprowadzono konkurs Great Pitch, czyli starcie ponad 300 start-upów z całego świata. Mimo, że na jeden startup przypadały tylko 3 minuty prezentacji i 4 minuty pytań od jurorów, łączny czas wystąpień na scenie startupów we wczesnej fazie rozwoju przekroczył 30 godzin! Już dojście do finału stanowiło duży sukces. Tymczasem krakowska firma Autenti wygrała cały konkurs. Autenti oferuje oprogramowanie pozwalające na podpisywanie elektronicznie dokumentów bez posiadania podpisu certyfikowanego. To wielkie wyzwanie, ponieważ produkt musi spełniać  liczne wymogi: bezpieczeństwo, zgodność usługi z wieloma platformami, różnymi programami do obiegu dokumentów, w końcu rozwiązanie musi być w pełni legalne i prawnie wiążące. Jest to usługa stosunkowo nowa, a zmiany w europejskim prawie pokazują, że - nawet według administracji unijnej - w tym kierunku zmierza cała Europa. Ale jurorzy nie docenili tylko realizacji dotychczasowych planów.

Jeśli naprawdę chcesz przyciągnąć uwagę inwestorów musisz pokazać wizję, dalekosiężny plan i zespół, który maksymalizuje szansę na realizację. – mówi Bartosz Józefowski, koordynator inkubatora KPT - Wszystko to w trakcie prezentacji pokazał prezes Autenti Grzegorz Wójcik. Wbrew stereotypom założyciele Autenti to nie studenci pracujący w garażu. To bardzo doświadczeni przedsiębiorcy, którzy piastowali stanowiska w zarządach wielkich spółek technologicznych, wprowadzali je na giełdę i na rynki międzynarodowe. Przysłowiowy garaż to też już dawno nie prawda. Krakowski Park Technologiczny już dawno temu postawił na startupy technologiczne i obecnie udostępnia im łącznie ok. 1500 m2 powierzchni w nowoczesnych biurowcach.

Krakowski Park Technologiczny już dawno temu postawił na startupy technologiczne i obecnie udostępnia im łącznie ok. 1500 m2 powierzchni w nowoczesnych biurowcach. Wysokiej klasy, wyposażone biura, atrakcyjne sale spotkań biznesowych, nowoczesny sprzęt, serwerownia, a wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach stanowi podstawową ofertę inkubatora. Przede wszystkim jednak to doradztwo, usługi, dostęp do wielu kontaktów biznesowych, wsparcie w działaniach internacjonalizacyjnych i prawie 40 młodych firm technologicznych tworzą cały ekosystem start-upowy Krakowskiego Parku Technologicznego. Gdy dodamy do tego wszystkich pozostałych klientów KPT, dojrzałe firmy IT, nowoczesne firmy produkcyjne pracujące w specjalnej strefie ekonomicznej na terenie całej Małopolski, to jasne się staje, że Krakowski Park Technologiczny jest miejscem gdzie spotykają się wynalazcy, innowatorzy i przedsiębiorcy tworząc unikatowe środowisko dla kreatywnych ludzi.

Keywords KPT, Autenti