Santander Innovation Day już po raz czwarty w Polsce

Santander Bank Polska spotkał się z firmami z sektora fintech. Startupy, które oferują rozwiązania wspierające bank i jego klientów m.in. w zakresie bezpieczeństwa, digitalizacji dokumentów oraz szeroko rozumianej transformacji cyfrowej usług finansowych mogły zaprezentować swoje pomysły podczas IV edycji Innovation Day.

Tegoroczna odsłona Innovation Day odbyła się 18 czerwca w Centrum Relacyjnym Santander Bank Polska. Firmy technologiczne uczestniczące w wydarzeniu, zostały wytypowane przez Biuro Innowacji Cyfrowych banku na podstawie niezależnych analiz rynkowych. Na spotkaniu zaprezentowały się m.in. startupy, których działalność koncentruje się wokół rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa, a prowadzone przez nie projekty mają szansę na wdrożenie w największym prywatnym banku w Polsce. Technologie oferowane przez startupy były oceniane m.in. pod kątem innowacyjności, kompatybilności modelu biznesowego oraz dojrzałości oferowanego rozwiązania. Swoje rozwiązania zaprezentowali m.in. Isee you i Techmo voice technologies, pracujące nad podnoszeniem standardów bezpieczeństwa, twórcy takich aplikacji jak Autenti czy Identt, firmy Finger prints (rozwiązania z zakresu biometrii behawioralnej i uwierzytelniania w trybie ciągłym), Ic solutions (kompleksowe rozwiązanie do digitalizacji danych, poprawy bezpieczeństwa i eliminacji dokumentów papierowych), a także Protectauth, firma dostarczająca rozwiązania z zakresu zwiększania bezpieczeństwa aplikacji mobilnych i internetowych

– Innovation day to okazja do bezpośredniego nawiązywania relacji biznesowych między światem startupów i bankiem. To punkt wyjścia do współpracy opartej o współdziałanie. Wspierając swoim doświadczeniem najbardziej obiecujące projekty chcemy tworzyć wartość dodaną dla klientów, jak również promować polskie innowacje w Grupie Santander. Polskie fintechy posiadają duży potencjał, sektor szybko się rozwija, a wraz z nim zdolność do tworzenia rozwiązań technologicznych o międzynarodowym zasięgu – powiedział Dariusz Paczewski, Innovation Officer Santander Bank Polska.

Innovation Day zainaugurowało również premierową rundę programu akceleracyjny AccelUp, którego partnerem jest Santander Bank Polska. Projekt jest przeznaczony dla dojrzałych startupów z sektora fintech, oferujących rozwiązania gotowe do wdrożenia. Firmy zakwalifikowane do AccelUp, poza możliwością udziału w Innovation Day, otrzymają dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł oraz mentoring biznesowy w postaci 100 godzin konsultacji z ekspertami. Startupy będą miały również możliwość ubiegania się o wsparcie międzynarodowych inwestorów, w tym funduszu Santander InnoVentures.

To już czwarta edycja Innovation Day organizowana przez Santander Bank Polska (wcześniej, jako Bank Zachodni WBK). W poprzednich edycjach zaproszone firmy prezentowały rozwiązania z obszarów: podróży, motoryzacji, nieruchomości i ochrony zdrowia. Ostatnia edycja wydarzenia była okazją do rozpoczęcia bliższej współpracy między bankiem, a innowatorami społecznymi, których gotowe rozwiązania miały wysoka wartość i realnie wpisywały się w działania banku w zakresie szeroko pojętej działalności społecznej, w tym szczególnie w kontekście przeciwdziałaniu wykluczeniu osób starszych.

Keywords Santander