Reinwestycja Brembo w strefie

Działająca od 2013 roku w Niepołomicach spółka Brembo Poland, zdecydowała się na kolejną inwestycję na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Firma zakupi nowe maszyny i urządzenia za ponad 11 mln zł oraz utworzy kilka nowych miejsc pracy. Jest to trzecie zezwolenie wydane tej spółce.  Łącznie zaplanowane w Niepołomicach nakłady wyniosą ponad 130 mln zł. Dotychczas firma wydała blisko 58 mln zł.

Nowe zezwolenie oznacza rozwój niepołomickiego zakładu, w którym utworzono w 2013 r. centrum kompetencyjne produkcji elementów hamulcowych.

Spółka prowadzi działalność w branży motoryzacyjnej w 12 krajach na 4 kontynentach. Brembo Poland działa w Polsce od 18 lat, posiada zakłady w Dąbrowie Górniczej i Częstochowie. Systemy hamulcowe produkowane przez spółkę są montowane w najbardziej prestiżowych markach samochodów takich jak: BMW, Mercedes, Porche, Ducati, Ferrari, a także używane podczas zawodów sportów motorowych.

Niepołomice są największą podstrefą Krakowskiego Parku Technologicznego. Z powodzeniem rozwijają się tam firmy z branży motoryzacyjnej. Swoje zakłady ulokowały w Niepołomicach  m.in. takie spółki  M.A.N., Nidec oraz Meiller.

Zezwolenie dla Brembo jest trzecim zezwoleniem wydanym przez zarząd KPT w 2016 r.

W trakcie procedury są dwa kolejne zezwolenia.

Keywords KPT, Brembo Poland