Provident Top Employer 2016

Provident, największa firma pożyczkowa w Polsce, po raz czwarty został laureatem procesu certyfikacji Top Employer. Prestiżowy certyfikat przyznawany jest pracodawcom, którzy spełniają najwyższe, międzynarodowe standardy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.

W badaniu prowadzonym przez Instytut Top Employers wyróżniono 39 polskich firm reprezentujących wszystkie branże, które poddały się szczegółowej weryfikacji w drodze niezależnego audytu. Prestiżowy certyfikat otrzymały organizacje, które wyróżniają się najwyższymi standardami polityki personalnej oraz tworzą wyjątkową, przyjazną kulturę pracy. Wśród laureatów, obok Providenta, znalazły się także takie firmy jak: Orlen, Orange, T Mobile, mBank, ING.

Jesteśmy dumni, że już po raz czwarty znaleźliśmy się w gronie najlepszych polskich pracodawców. To potwierdzenie naszej pozycji na rynku oraz dowód na to, że długofalowa i przemyślana strategia HR, przynosi korzyścimówi Zbigniew Hojka, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich, Członek Zarządu Provident Polska.

W czasie procesu certyfikacji badane jest dziewięć obszarów HR: strategia rozwoju talentów, kultura, planowanie zasobów ludzkich, wdrażanie nowych pracowników, szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, rozwój kariery i planowanie sukcesji oraz wynagrodzenia i świadczenia. Provident  we wszystkich tych obszarach uzyskał bardzo dobre wyniki.

Dla nas budowanie przyjaznej kultury organizacyjnej jest priorytetem. Stawiamy na otwartą komunikację, regularnie przeprowadzamy badanie zaangażowania, którego wyniki dają nam odpowiedź jak pracownicy oceniają warunki, środowisko pracy, czy  możliwości rozwoju zawodowegododaje Zbigniew Hojka.

Proces wyboru laureatów konkursu składa się z kilku etapów. Na początku weryfikowane są praktyki i procedury zgłoszone przez pracodawcę. Kolejnym etapem jest rozmowa walidacyjna przeprowadzana z każdym uczestnikiem procesu, ocena dokumentów oraz w przypadku wybranych uczestników, wizyta w siedzibie firmy. Następnie zewnętrzna, niezależna firma przeprowadza audyt, którego głównym celem jest analiza spójności procedur, procesów, systemów i danych przedstawionych przez firmę zgłoszoną do konkursu. Tylko firmy, które pomyślnie przejdą cały proces weryfikacji, otrzymują certyfikat „Top Employer”.

Provident Polska zatrudnia obecnie ponad 2000 pracowników i współpracuje z blisko 9 000 doradcami klienta na terenie całej Polski. Firma jest czterokrotnym laureatem procesu certyfikacji Top Employer (2013, 2014, 2015, 2016).

Więcej informacji o badaniu i wynikach firmy Provident Polska S.A. znajduje się na stronie www.topemployers.pl oraz na www.kariera-provident.pl

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.
Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 13 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem Zarządu jest David Parkinson. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów, i oferuje szereg produktów: Pożyczkękonsumencką (w różnych wariantach: pożyczkę online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną i pożyczkę dla firm. Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik Puls Biznesu. W 2015 roku Provident będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Z Providentem współpracuje ponad 10 tys. osób. Firma jest czterokrotnym laureatem procesu certyfikacji Top Employer (2013, 2014, 2015, 2016).

Keywords provident, Top Employer 2016