Propozycje programowe BBC Lifestyle na luty 2021

George Clarke: skarby National Trust
(George Clarke's National Trust Unlocked)
Od wtorku 23 lutego, godz. 20:55
Sezon 1 (5 odcinków)
Architekt George Clarke zwiedza posiadłości, ogrody oraz parki będące pod opieką National Trust, brytyjskiej organizacji dbającej o zabytki. Clarke postanowił wykorzystać czas, gdy większość obiektów zamknięta jest dla zwiedzających. Poznaje więc fascynujące i często burzliwe dzieje odwiedzanych miejsc oraz uważnie przygląda się ich architekturze.  Odwiedza m.in. rezydencję Kingston Lacy z XIX wieku w Dorset, rodowy dom Jerzego Waszyngtona – dwór Washington Old Hall w Northumberland, średniowieczny zamek w Dunster oraz słynny angielski ogród Hidcote w hrabstwie Gloucestershire.
 

Gordon Ramsay: 24 godziny w piekle
(Gordon Ramsay's 24 Hrs to Hell and Back)
Od środy 17 lutego, godz. 22:00
Sezon 1 (8 odcinków)
Popularny szef kuchni Gordon Ramsay podróżuje po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu zaniedbanych restauracji, które wymagają renowacji i rewolucji. Na wprowadzenie poważnych zmian ma jednak tylko 24 godziny.
 

 

 

 

Jak osiągnąć lepszy orgazm
(How To Have A Better Orgasm)
Poniedziałek 1 lutego, godz. 22:00
Szczere rozmowy z kobietami, które otwarcie opowiadają o swoich preferencjach seksualnych oraz pragnieniach i oczekiwaniach dotyczących orgazmu. Od ich najwcześniejszych doświadczeń związanych z poznawaniem własnej seksualności, przez pierwsze zbliżenie, utratę dziewictwa i pierwszy orgazm, seks małżeński, współżycie po porodzie i w trakcie menopauzy, ażpo aktywne życie seksualne po osiemdziesiątce.
 

 

Nagie wyzwanie
(Naked Beach)
Od czwartku 4 lutego, godz. 21:55
Sezon 1 (3 odcinki)
Psycholog pomaga uczestnikom programu pokonać kompleksy związane z wyglądem. Zabiera ich w tym celu do słonecznej Grecji, ale jest jeden haczyk - podczas pobytu muszą być cały czas nago. Czy taka radykalna terapia okaże się dobrym sposobem na odzyskanie pewności siebie? W pierwszym odcinku poznajemy trzy osoby: Elysia nie toleruje swoich rozstępów, Darrell od czasu kontuzji sportowej ma problemy z utrzymaniem sylwetki, a Kaye nie akceptuje swojego wystającego brzucha. W kolejnym - Jolie stara się zrozumieć, że bielactwo może być jej atutem,
a David próbuje zaakceptować swoją sylwetkę. Z kolei w trzecim - Helen uczy się, jak przestać się martwić opinią innych, a Steven zdaje sobie sprawę, że pewność siebie to stan umysłu.
 

Jak mądrze schudnąć?
(How to Lose Weight Well)
Od poniedziałku 8 lutego, godz. 20:55
Sezon 5 (5 odcinków)
Program o tematyce zdrowotnej przedstawiający dużą porcję faktów na temat popularnych diet. Ekspertka ds. żywienia Helen Lawal oraz doktor Xand van Tulleken dopasowują diety dla osób, które zgłosiły się do programu, a pomysły na odpowiednio zbilansowane i smaczne posiłki podsuwa im szefowa kuchni Stacie Stewart. Prowadzący śledzą postępy w odchudzaniu.
Wśród diet omówionych w tym sezonie programu znajdują się m.in. dieta skomponowana przez personalnego trenera Beyonce, dieta Alleluja oraz ananasowa. Ponadto gospodarze programu sprawdzają, czy hormony mogą wpływać na wagę, czy robienie na drutach pomaga schudnąć oraz jak zapach wpływa na apetyt.